Solárny systém vám spôsobí zatekanie strechy! Toto a 6 ďalších mýtov o solárnych paneloch Zanechať komentár

Existuje veľa mýtov, s ktorými sa majitelia domov na Slovensku stretávajú pri študovaní solárnej energie. Tu je 7 najbežnejších solárnych mýtov, na ktoré by ste si mali dávať pozor.

Solárne panely spôsobia zatekanie strechy

Inštalácia solárneho systému na strechu často vyžaduje vyvŕtanie otvorov do strechy. Aj keď to môže znieť pre majiteľa domu desivo, solárny priemysel má rozsiahle skúsenosti s riešením strešných prienikov. Solárne panely inštalované profesionálmi nespôsobia zatekanie vašej strechy. Aby sa predišlo netesnostiam, sú pod šindle alebo cez plech inštalované špeciálne vodotesné lemovania a otvory pre skrutky sú utesnené tmelom. Tým sa eliminuje možnosť zatekania vody do strechy. Ak máte plochú strechu, bežnou možnosťou, ako sa vyhnúť prieniku strechy, je montáž na strechu so záťažou. Solárne zariadenie namontované na streche zahŕňa inštaláciu solárnych panelov na regálový systém, ktorý je zaťažený betónovými blokmi. Našťastie naša firma má konzistentné záznamy o úspešných strešných solárnych inštaláciách bez prípadov úniku. Kontaktujte nás ešte dnes a dozviete sa viac.

Solárne panely sú pre moju strechu príliš ťažké

Niektorí majitelia domov na Slovensku sa pýtajú: „Nebude solárny systém pre moju strechu príliš ťažká? Odpoveď je vo všeobecnosti nie. Vo všeobecnosti solárne panely vážia medzi 20 a 25 kg. Ak je na streche nainštalovaných 20 solárnych panelov s hmotnosťou 20 kg, je to 400 kg rozloženej váhy. Strechy sú navrhnuté a vyrobené tak, aby odolali veľkému tlaku a solárne panely sa sotva približujú k svojim hmotnostným limitom. Väčšina solárnych panelov váži len 1/4 hmotnosti priemerného muža, takže ak solárni inštalatéri môžu chodiť po vašej streche, solárne panely nebudú žiadny problém.

Moja strecha je príliš stará na fotovoltický systém

Vzhľad môže klamať. Niektorí majitelia domov si myslia, že ich dom je príliš starý alebo príliš štrukturálne nevyhovujúci pre solárnu inštaláciu. Dobrou správou je, že väčšina domov je skvelými kandidátmi na solárnu energiu, možno len potrebujú trochu práce. Ak sa čas výmeny strechy blíži alebo už uplynul, odporúčame strechu vymeniť. Ak základná konštrukcia potrebuje vystuženie, môžeme s vami spolupracovať, aby sme zabezpečili, že konštrukcia bude schopná udržať solárne panely. Zaujíma vás, či je vaša strecha vhodným kandidátom na solárnu energiu? Prečítajte si tento článok: Mám dobrú strechu na solárne panely?

Moja strecha nie je otočená na juh, takže nie je dobrá pre solárne zariadenie

Solárny systém poskytuje najlepšiu energetickú produktivitu na strechách orientovaných na juh, ale to neznamená, že iné orientácie strechy nebudú fungovať. Strechy orientované na východ a západ sú tiež dobrými kandidátmi na strešné solárne panely. Aj keď takéto strechy nemusia mať ideálne množstvo slnečného žiarenia počas dňa, vo všeobecnosti dostávajú v priemere o 20 % menej slnka. To sa dá jednoducho napraviť pridaním ďalších modulov do vášho systému. Nie ste si istí orientáciou strechy? Nie ste si istí, kam by mohli ísť vaše solárne panely? Prečítajte si tento článok: Musí byť moja strecha otočená na juh kvôli solárnym panelom?

Fotovoltaický systém nebude na mojej streche vyzerať dobre

Niektorí majitelia domov, ktorí chcú inštalovať solárne panely, váhajú, pretože majú obavy, ako budú solárne panely vyzerať na ich streche. Našťastie solárna technológia teraz umožňuje viac možností pre majiteľov domov, ktorí chcú nainštalovať solárnu energiu. Jednou z týchto možností je inštalácia solárnych panelov black-on-black. Tieto solárne panely majú čierny podklad namiesto strieborného podkladu, čo dodáva solárnym panelom elegantný a jednotný vzhľad. Treba však rátať s vyššou cenou.

Hlodavce zničia moje strešné solárne zariadenie

Kedykoľvek máte vystavené vedenie vonku, je dôležité zvážiť, ako môže príroda ovplyvniť tieto káble. Jedným z hlavných problémov, pokiaľ ide o elektroinštaláciu solárnych panelov, sú veveričky. Tieto otravné hlodavce sa môžu dostať do zákutí domu a spôsobiť vážne škody. Pokiaľ však ide o solárne panely, veveričky spôsobujú problémy len zriedka, ak vôbec. Ak však chcete byť v bezpečí a zabrániť tomu, aby sa veveričky dostali pod vaše solárne panely, okolo spodnej časti solárnych panelov môžete nainštalovať drôtenú sieť.

Solárne panely poškodia moje škridle

Niektorí majitelia domov sa pýtajú, či pridanie solárneho systému na strechu nepoškodí ich škridle. Opak je v skutočnosti pravdou. Solárne panely fungujú ako bariéra na vašej streche, ktorá chráni škridle pred UV žiarením, teplom a inými potenciálnymi prvkami, ktoré by mohli znehodnotiť vašu škridlovú strechu.

Solárne panely mi budú zohrievať strechu

Keď slnko dopadá na strechu viac ako 8 hodín denne, solárne panely môžu byť skutočne horúce. Zohrievajú však solárne panely aj vašu strechu? Jednoduchá odpoveď je nie, solárne panely nezohrievajú vašu strechu. V skutočnosti solárne panely udržujú vašu strechu chladnú! Solárne panely majú medzi sebou a strechou medzeru. Táto vzduchová medzera bráni prestupu tepla zo solárnych panelov a strešného materiálu. Takže solárne panely nielen vyrábajú energiu, ale tiež znižujú množstvo energie, ktorú potrebujete na chladenie vášho domova!

VIP starostlivosť pre každého Volajte 0911 100 977

  • Venovať sa Vám bude odborný tím a podrobne Vás oznámi s každým systémom, aby ste sa mohli rozhodnúť pre taký, ktorý bude vyhovovať práve Vám.
  • Na objednávku vám vybraný systém privezieme až k domu a odborne zapojíme a sprevádzkujeme.
  • Poradíme Vám s komfortnou obsluhou a zaškolíme pre efektívne využitie všetkých funkcií a ľahkú starostlivosť o vybraný systém.
  • Za kvalitu 100% ručíme! Garantujeme špičkovú kvalitu všetkých systémov a poskytujeme vysoké záručné doby.

Pridaj komentár