Predpríprava na solárne panely. Čo potrebujem?

Predpríprava na solárne panely. Čo potrebujem? Zanechať komentár

Často sa stretávame s otázkami: Aká je predpríprava na solárne panely? Ako mám prispôsobiť strechu pre solárne panely?

Nemusíte sa obávať zbytočných krokov či starostí. Väčšina domácností je vhodná pre inštaláciu solárnej elektrárne tak ako je. Ak si zrovna staviate dom, môžete sa „pripraviť“, ale naša firma prispôsobuje solárne zariadenie k Vášmu domu a nie opačne.

Majte v dome zavedené 3 fázy

Táto podmienka platí, ak si prajete v dome využívať už bežné moderné spotrebiče, ako napríklad indukčnú varnú dosku. Nie je výhradnou podmienkou pre fotovoltickú elektráreň, ale je to veľmi obmedzujúce, ak to chýba. Jednofázové systémy sú väčšinou menšie a preto nemusia pokryť celú Vašu spotrebu. Pri 3 fázach je možná inštalácia až po 10kw systém, čo je 10 000kW/h výroby ročne.

Je dobré, ak máte v elektrickej skrini trochu miesta

Taktiež to nie je vryté do kameňa, ale ak si práve meníte alebo budujete novú elektrickú skriňu a plánujete slnečnú elektráreň, nechajte si aj pár voľných miest pre prípadné doplnky. Napríklad, ak si prajete inštalovať smart meter je to krajšie, ak si ho viete schovať do elektrickej skrine k ostatným ističom. Ak máte staršiu elektrickú skriňu a neplánujete si ju meniť, tieto doplnky sa dajú nainštalovať do prídavnej elektrickej skrine, ktorú však bude nutné umiestniť niekde v blízkosti tej prvej. Nič nie je nemožné, akurát to možno bude menej estetické.

Úprava strechy pre fotovoltickú elektráreň

Väčšina striech je vyhovujúca tak ako je. Strechy sú prirodzene navrhované, aby uniesli záťaž a rozložená váha panelov nie je taká vysoká, ako si možno myslíte. Jednoduché pravidlo: Ak viete po streche chodiť, môžu sa montovať panely. Ak teda strecha unesie váhu človeka, nie je žiaden problém s montážou panelov ani s ich váhou pre strechu. Nemusíte si kvôli panelom strechu nejako zvlášť upravovať ani meniť. Prekážkami však môžu byť strešné okná, komíny či antény. Na strechu s prekážkami je tiež možné nainštalovať panely, avšak môžu ich počet obmedziť. Ak máte na streche veľa strešných okien, môže to dosť ovplyvniť počet panelov a teda znížiť kapacitu výroby. Jednoducho povedané vám elektráreň vyrobí len toľko, koľko panelov sa zmestí na strechu. Naša firma sa, ale vie prispôsobiť a nie je nutné panely montovať výhradne na strechu domu. Dielňa, garáž či prístrešok sú tiež vhodné. Dôležité je, aby Vám tam pekne svietilo slnko.

VIP starostlivosť pre každého

  • Venovať sa Vám bude odborný tím a podrobne Vás oznámi s každým systémom, aby ste sa mohli rozhodnúť pre taký, ktorý bude vyhovovať práve Vám.
  • Na objednávku vám vybraný systém privezieme až k domu a odborne zapojíme a sprevádzkujeme.
  • Poradíme Vám s komfortnou obsluhou a zaškolíme pre efektívne využitie všetkých funkcií a ľahkú starostlivosť o vybraný systém.
  • Za kvalitu 100% ručíme! Garantujeme špičkovú kvalitu všetkých systémov a poskytujeme vysoké záručné doby.

Kontaktujte nás

Pridaj komentár