solarny-ionizator-vody

Solárny ionizátor vody v bazéne a záhradných jazierkach Zanechať komentár

Najzdravší, najprirodzenejší a najúčinnejší spôsob likvidácie choroboplodných baktérií a rias.
Solárny ionizátor je čistiace zariadenie určené na čistenie vody v bazénoch a jazierkach metódou založenou na ionizácii vody.

Solárny ionizátor sa dá použiť aj v záhradných jazierkach a potôčikoch s rybami. Solárny ionizátor je možné používať aj v slanej vode.

Čistí až 80 m3 vody, je perfektný na odstránenie vírusov, baktérií a rias. Pomáha tiež znižovať spotrebu chlóru v bazéne o 70%.

Ako funguje solárny ionizátor vody?

Ionizátor si automaticky vyrába pre svoju potrebu elektrickú energiu pomocou solárneho panela.
Solárny panel pri plnom výkone dodáva bezpečné nízke elektrické napätie a prúd. S použitím bezpečného solárneho výkonu generuje solárny ionizátor kladne nabité ióny medi, ktoré plávajú vo vode, kým sa nestretnú so záporne nabitými časticami rias a baktérií a úplne ich nezničia. Ionizovaná voda už nebude náchylná na opakovanú tvorbu rias a baktérií.

Najčastejšie používaný chlór nebýva pri ničení rias a baktérií ani zďaleka taký úspešný a navyše môže poškodiť ľudské zdravie.

V závislosti od množstva vody, poveternostných podmienok atď. môže doba ionizácie trvať týždeň alebo viac.

1. Pomocou testovacieho prúžku skontrolujte kvalitu vody v bazéne. Obsah chlóru by sa mal udržiavať medzi 1,0 PPM – 4,0 PPM, PH medzi 7,0 a 7,8. Ak je PH medzi 7,0 a 7,8, vtedy je ionizácia najrýchlejšia a najúčinnejšia. Ak je pH pod 7,0, ionizácia je pomalšia.


2. Vložte ionizátor do bazénu tak, aby ste zabezpečili priamy dopad slnečných lúčov. Ak sa jednotka dostane do tieňa, výkon značne klesá.

solarny ionizator cistenie bazenov bez chemie

Aké výhody má solárny izolátor vody v bazéne?

  • Zabraňuje tvorbe vláknitých rias a mikroorganizmov.
  • O 70-80 % znižuje náklady na údržbu bazéna.
  • Znižuje množstvo použitého chlóru až o 70%, čím chránite svoje životné prostredie a zdravie Vašej rodiny.
  • Poskytne Vám zdravé a bezpečné kúpanie. Už nemusíte znášať nepriaznivé účinky chlóru: podráždenie očí a pokožky, zmena farby plaveckého oblečenia atď.

Dá sa používať v bazénoch, záhradných jazierkach a potôčikoch s rybami.

solárny čistič bezénov

Vyskúšajte aj solárny ohrev bazéna pomocou solárneho kolektora!

Solárny ohrev bazéna patrí v posledných rokoch k najobľúbenejším spôsobom, ako si v bazéna zabezpečiť príjemne teplú vodu. Nie len vďaka nenáročnej obsluhe, jednoduchej montáži a skvelým výsledkom pri ohrievaní vody, ale najmä preto, že slnečná energia je zadarmo. Príjemne teplú vodu v bazéna budete mať bez akéhokoľvek nároku na drahú elektrickú energiu. Viac informácií nájdete tu: Solárne kolektory na ohrev vody.

Ako napojiť solárny trubicový kolektor na ohrev vody na bazén

Napíšte nám alebo zavolajte!
Na všetky Vaše otázky týkajúce sa solárneho kolektora Vám rád odpovieme!
Email: elprovodshop@gmail.com
Telefón: 0911 100 977
Ďalšie informácie nájdete tu: www.solarnepanelydomov.sk

Pridaj komentár