infra elektrické kúrenie tokyo solar

Kedy je pre mňa infra vykurovacia fólia vhodným riešením? Zanechať komentár

Infra kúrenie Tokyosolar je účinný vykurovací systém určený pre dosiahnutie vysokého tepelného komfortu vo vašom domove. Predstavuje systém celoplošného, sálavého a akumulačného infra vykurovania, ktorý najčastejšie využívame ako podlahové vykurovanie, avšak je možné ho inštalovať aj ako vykurovanie stropné. Infra vykurovacie fólia Tokyosolar sa vďaka svojej vysokej efektívnosti vyznačuje úspornou prevádzkou.

Kedy je pre mňa infra vykurovacia fólia vhodným riešením?

Infra vykurovacie fólie sú pre vás správnou voľbou ak:

  • Staviate alebo rekonštruujete svoj dom, byt chatu.

  • Chcete mať podlahu po celý deň ideálne teplú a nechcete od nej pociťovať nežiaduci chlad alebo prekúrenie.
  • Chcete rýchlu a presnú reguláciu vykurovania pohotovo reagujúcu na zmeny teploty v požadovanom priestore.
  • Túžite po vykurovaní o ktoré sa nemusím starať, bezúdržbové vykurovanie.
  • Hľadáte vykurovanie s priaznivou vstupnou cenou a nízkymi prevádzkovými nákladmi.
  • Hľadáte spoľahlivý, účinný a komfortný vykurovací systém.
  • Očakávate rovnomerne nahriatu podlahu a rovnomerne vyhriaty vzduch v priestore.
  • Chcete mať možnosť riadiť vykurovanie aj na diaľku.
  • Chcete systém, ktorý bude bezporuchový a plne účinný po celú životnosť mojej stavby.
  • Záleží vám na zdravom prostredí, v ktorom sa nebude nadmerne víriť prach, nebudú sa tvoriť plesne a vzduch bude mať optimálnu vlhkosť.

Najvyšší tepelný komfort

Infra vykurovacie fólie ako celoplošne vykurujúci systém rýchlo a rovnomerne nahreje celú plochu vašej podlahy. Celoplošne a rovnomerne nahriata podlaha následne efektívne sála teplo do ostatných častí konštrukcie stavby, ktoré sa celoplošne a hĺbkovo naakumulujú teplom. Celoplošne, rovnomerne a hĺbkovo nahriata konštrukcia stavby, hlavne podlaha, steny a strop odovzdávajú teplo rovnomerne do vzduchu v interiéry. Dosiahneme tak najvyšší tepelný komfort, nakoľko získame rovnomerne rozložené teplo v priestore a príjemne teplú, nie však prekúrenú podlahu. Navyše získame zdravé vnútorné prostredie, v ktorom je podstatne eliminované vírenie prachu, ako aj tvorba vlhkosti a plesní v konštrukcii stavby. Tá je ideálne nahriata teplom, zatiaľ čo vzduch v priestore nie je vysušený.

Rýchla a presná regulácia

V stavbách súčasnosti, ktoré sa vyznačujú najmä svojou nízkou energetickou náročnosťou, prípadne až pasívnym štandardom, je pre dosiahnutie vysokého tepelného komfortu a úspory energie, kľúčovou, okrem rovnomernosti distribuovania tepla, tiež schopnosť presnej a rýchlej regulácie vykurovacieho systému. V dnešnej dobe, kedy sú bežné citeľné zmeny teplôt v exteriéry či už v rámci príslušného dňa alebo po sebe nasledujúcich dní, je nevyhnutné vykurovať stavbu technológiou, ktorá na ne dokáže rýchlo reagovať. 

Podľa zvoleného spôsobu regulácie umožňuje infra vykurovanie sám alebo na pokyn majiteľa veľmi rýchlo a presne reagovať na potrebu zvýšenia alebo zníženia teploty v interiéry. Na rozdiel od vodných vykurovacích systémov, rýchlosť regulácie infra vykurovania nie je negatívne ovplyvnená časom potrebným pre nahriatie a transport média – vody alebo naopak časom potrebným pre jej vychladnutie.

Infra vykurovanie dávkuje teplo presne v takej miere, aby každý užívateľ vzhľadom na vlastnosti konkrétnej stavby a vzhľadom na svoje individuálne potreby dosiahol stav tepelného komfortu a tepelnej rovnováhy. Nebude pritom pociťovať nežiaduce javy, ako napríklad chlad alebo prekúrenie.

Okrem toho, s infra vykurovaním  môžeme regulovať teplotu každej miestnosti v stavbe individuálne a nezávisle od regulácie teplôt v iných miestnostiach.

Podlahové infra vykurovanie

Umiestnenie infra vykurovania do podlahy predstavuje najbežnejší a najkomfortnejší druh vykurovania stavby. 

Presné umiestnenie infra fólií v skladbe podlahy posudzujeme vždy individuálne vzhľadom na priestorové možnosti, želanie klienta a ďalšie skutočnosti.

Nezáleží na tom, či pôjde o drevenú podlahu, laminátové parkety, keramickú dlažbu, linoleum, koberec, liatu epoxidovú podlahu alebo iný materiál; stačí, že pôjde o krytinu vhodnú pre podlahové vykurovanie.

Stropné infra vykurovanie

V prípade, že inštalácia podlahového infra vykurovania nie je možná, napríklad z dôvodu nedostatku miesta v podlahe, je možná realizácia stropného infra vykurovania, ktoré v porovnaní s inými vykurovacími systémami dokáže stále zabezpečiť veľmi vysoký tepelný komfort a úžitkový komfort.

Pri stropnom variante je spôsob nahriatia konštrukcie stavby a vzduchu v priestore v princípe rovnaký ako pri podlahovom infra vykurovaní, postupuje však obrátene, nakoľko zdroj tepla je umiestnený v strope, konkrétne na konštrukcii v sadrokartónovom alebo kazetovom podhľade.

Efektívne nahriatie konštrukcie stavby zo stropu umožňuje z dôvodu, že je sálavým a akumulačným vykurovaním v pravom zmysle slova.

Iné vykurovacie systémy, ohrievajúce prioritne vzduch v interiéry by preto neboli v stropnom variante vykurovania porovnateľne efektívne, keďže teplý vzduch, ktorý by od stropu nahrievali, z fyzikálneho hľadiska stúpa smerom hore. Infra fólia však efektívne nahreje aj zvyšok konštrukcie stavby – steny a podlahu, ktoré následne rovnomerne sálajú teplo do priestoru.

Bezporuchová a bezúdržbová prevádzka

Infra kúrenie je vynikajúcim príkladom toho, ako vie byť jednoduché riešenie účinné a komfortné.

Systém je, na základe našej profesionálnej projekcie a odbornej inštalácie, umiestnený priamo v želanej vykurovanej miestnosti, kde je napájaný z elektrickej siete. Pre svoju činnosť nepotrebuje žiadne iné zariadenie slúžiace na výrobu tepelnej energie, ako napríklad plynový kotol alebo tepelné čerpadlo používané pri vodných vykurovacích systémoch. Zdroj infra vykurovania neobsahuje žiadne elektronické alebo mechanické súčasti, ktoré by vyžadovali servis, revíziu, opravy či výmenu. Infra fólia nepotrebuje ani žiadnu komplikovanú sústavu slúžiacu na transport média (napr. zmiešavače vody, anuloidy, čerpadlá, ventily a pod.) zo zdroja výroby tepelnej energie do miestností, kde vyrobené teplo skutočne potrebujeme. Okrem toho, samotný zdroj infra vykurovania, ako aj ostatné súčasti vykurovacieho systému sú vyrobené z vysoko odolných a overených materiálov. 

Práve pre svoju jednoduchosť a odolnosť sa infra kúrenie vyznačuje bezporuchovou a bezúdržbovou prevádzkou, ako i dlhou životnosťou totožnou so životnosťou samotnej stavby. Okrem najvyššieho tepelného komfortu vám tak poskytuje aj komfort úžitkový, pretože s infra vykurovaním nebudete mať žiadne starosti, stratu času spojenú s jeho servisom či výmenou, ako ani žiadne dodatočné finančné výdavky, ktoré sú s týmito činnosťami pri iných vykurovacích systémoch bežne spojené.

Napíšte nám alebo zavolajte!
Na všetky Vaše otázky týkajúce sa vykurovacej infra fólie Vám radi odpovieme!
Email: elprovodshop@gmail.com
Telefón: 0911 100 977
Ďalšie informácie nájdete tu: www.solarnepanelydomov.sk

Pridaj komentár