Musí byť moja strecha otočená na juh kvôli solárnym panelom?

Musí byť moja strecha otočená na juh kvôli solárnym panelom? Zanechať komentár

Všetci vieme, že strechy orientované na juh sú najlepšou voľbou na inštaláciu solárnych panelov, ale čo ak vaša strecha nie je orientovaná na juh? Čo ak je južná strana vašej strechy zatienená alebo v zlom uhle? Nerobte si starosti.

Južná orientácia nie je pre solárnu inštaláciu rozhodujúca. Strechy orientované na východ alebo na západ sú tiež skvelými kandidátmi na solárne panely a niekedy sú preferované. Aj keď slnko svieti z juhu, východná a západná strana strechy je počas dňa vystavená značnému množstvu slnečného žiarenia. V skutočnosti solárne panely orientované na východ a západ môžu produkovať o 80 % toľko elektriny ako solárne panely orientované na juh.

To znamená, že s malým zvýšením počtu solárnych panelov na vašej streche môžu vaše solárne panely orientované na východ alebo na západ produkovať toľko elektriny ako solárne panely orientované na juh. To, že máte solárne panely orientované na východ alebo na západ, môže mať dokonca určité výhody.

Pokračujte v čítaní a my vám to vysvetlíme.

instalacia-fotovoltaickych-panelov-stresne-okno

Kedy je pre solárnu strechu lepšia strecha orientovaná na východ?

Najlepšou stratégiou solárnej výroby je vyrábať elektrinu vtedy, keď ju potrebujete. To znamená, že strecha orientovaná na juh niekedy nie je najlepšou voľbou pre solárne panely. To môže byť prípad domácností alebo firiem, ktoré zaznamenávajú vysokú spotrebu elektrickej energie na začiatku dňa.

Keď podniky alebo domácnosti začnú prepínať vypínače, aby zapínali svetlá a zariadenia a začali zapínať počítače a iné stroje, ich spotreba energie sa môže rýchlo zvýšiť. Toto je čas, kedy by solárna energia mohla pomôcť pokryť ich energetické nároky. Pre týchto spotrebiteľov je dobrou voľbou skorá ranná výroba energie zo solárnych panelov orientovaných na východ alebo juhovýchod. Solárne panely orientované na východ dokážu využiť ranné slnko a začať vyrábať elektrinu skôr ako solárne panely orientované na juh.

Kedy je strecha orientovaná na západ pre solárnu energiu lepšia?

Ako je uvedené vyššie, najlepšou stratégiou pre solárnu energiu je vyrábať energiu vtedy, keď ju najviac potrebujete. Pre mnohé domácnosti prichádzajú ich najvyššie energetické nároky vo večerných hodinách. Keď sa rodiny vrátia domov z práce a školy, začnú zapínať svetlá, televízory, mikrovlnky, práčky a sušičky a ich spotreba energie prudko stúpa.

Na splnenie týchto požiadaviek na energiu v neskorých večerných hodinách môže byť niekedy dobrou stratégiou mať solárne panely orientované na západ alebo juhozápad, aby sa využilo večerné slnko.

VIP starostlivosť pre každého Volajte 0911 100 977

  • Venovať sa Vám bude odborný tím a podrobne Vás oznámi s každým systémom, aby ste sa mohli rozhodnúť pre taký, ktorý bude vyhovovať práve Vám.
  • Na objednávku vám vybraný systém privezieme až k domu a odborne zapojíme a sprevádzkujeme.
  • Poradíme Vám s komfortnou obsluhou a zaškolíme pre efektívne využitie všetkých funkcií a ľahkú starostlivosť o vybraný systém.
  • Za kvalitu 100% ručíme! Garantujeme špičkovú kvalitu všetkých systémov a poskytujeme vysoké záručné doby.

Pridaj komentár