ostrovny system na chatu cena

Čo je ostrovný solárny systém? Môžem ho dať na dom? Zanechať komentár

Ostrovný solárny systém je sebestačná jednotka. Dom, chata alebo iný napájaný objekt nie je pripojený k distribučnej sieti a teda je výhradne závislá od solárneho ostrovného systému. Ostrovný systém potrebuje solárne panely, regulátor, menič napätia a hlavne solárne batérie, kde nazbieranú energiu uchováva.

Ak sa nazbieraná energia minie, môže sa využiť ako zálohovací systém benzínový generátor, avšak, ak je solárna elektráreň správne nadimenzovaná, čo znamená, že je prispôsobená domu/chate s danou spotrebou, tak to nie je nutné.

longi solar ostrovny

Takýto solárny systém sa hodí na víkendové domy, dielne alebo i domy, kde elektrická energia od elektrárni z nejakého dôvodu nepripadá do úvahy.

Väčšina ostrovných systémov je malý jednofázový systém s dvoma-troma panelmi, ktorý sa dokonalo hodí na chatu. Takýto systém bez problémov utiahne chladničku, svetlá, rádio, záhradné čerpadlo a podobné malé spotrebiče, ktoré sa počas víkendového pobytu využívajú. Cena ostrovného systému je celkom prijateľná, keďže si panely, regulátor, inverter a batérie pre takýto typ systému zadovážite už za cenu nového smartfónu.

Veľké „ostrovné“ off-grid systémy, sú vhodné pre špecifické prípady, kedy sa k rodinnému domu nedá pripojiť elektrika z distribučnej siete. Takýto systém nepatrí medzi najlacnejšie, no po investícii máte naprostú sebestačnosť a nezávislosť od distribučnej siete. Nechodia vám žiadne účty, nehrozí vám zvyšovanie cien ani inflácia.

Ostrovný solárny systém + solárny kolektor na ohrev vody. To je kombinácia!

ekologická chata so solárnym panelom a kolektorom na ohrev vody

Chceli by ste mať na chate alebo v dome príjemnú teplú vodu a to aj bez elektrickej energie? Tak si pozrite našu ponuku solárnych kolektorov na ohrev vody.

Okrem vody na sprchovanie a umývanie riadov si kolektorom môžete ohriať vodu v bazéne alebo do vírivky. Kým sa jedná o teplú vodu, všetko je možné.

VIP starostlivosť pre každého Volajte 0911 100 977

  • Venovať sa Vám bude odborný tím a podrobne Vás oznámi s každým systémom, aby ste sa mohli rozhodnúť pre taký, ktorý bude vyhovovať práve Vám.
  • Na objednávku vám vybraný systém privezieme až k domu a odborne zapojíme a sprevádzkujeme.
  • Poradíme Vám s komfortnou obsluhou a zaškolíme pre efektívne využitie všetkých funkcií a ľahkú starostlivosť o vybraný systém.
  • Za kvalitu 100% ručíme! Garantujeme špičkovú kvalitu všetkých systémov a poskytujeme vysoké záručné doby.

Pridaj komentár