Prečo by ste mali využívať solárnu energiu?

Prečo by ste mali využívať solárnu energiu? Zanechať komentár

Solárne panely a fotovoltické systémy sú v našich končinách čoraz obľúbenejšie. Solárna energia je ekologická, šetrí mesačné náklady a zvyšuje hodnotu domu.

Aké sú finančné výhodu slnečnej energie?

Keď na svoju nehnuteľnosť nainštalujete solárny systém, ušetríte peniaze za účty za elektrinu a budete sa chrániť pred zvyšovaním cien elektriny v budúcnosti. To, koľko môžete ušetriť, závisí od sadzieb za energie a solárnej produkcie vo vašej oblasti, ale solárna energia je múdra investícia bez ohľadu na to, kde žijete.

Aké sú environmentálne výhody solárnej energie?

Solárna energia alebo slnečná energia rovnako ako ostatné obnoviteľné zdroje energie , má mnoho priaznivých účinkov na životné prostredie a zdravie . Slnečná energia znižuje emisie skleníkových plynov , ktoré prispievajú k zmene klímy, a taktiež má za následok menej znečisťujúcich látok v ovzduší, ako je oxid siričitý a pevné častice, ktoré môžu spôsobiť zdravotné problémy.

Môžem si to dovoliť? Nie je to moc drahé?

Ak si môžete dovoliť zaplatiť svoj účet za elektrinu, môžete si dovoliť aj inštaláciu slnečnej fotovoltaickej elektrárne. V súčasnosti existujú formy bankového financovania, ktoré umožňujú financovať zriadenie celej solárnej elektrárne a to s minimálnym navýšením. Okrem toho, ako je dobre známe, sú k dispozícii štátne formy podpory, dotácie, ktoré Vám so zakúpením systému u nás získame a vybavíme celú administratívu. Naša firma ponúka unikátnu možnosť získania zľavy na  fotovoltaickú elektráreň aj v čase ak dotácie už nie sú voľné, ak sa chcete o tejto možnosti dozvedieť viac, neváhajte nás kontaktovať.

Je moja strecha vhodná na solárne panely?

Južne orientované strechy s malým až žiadnym tieňom a dostatočným priestorom na umiestnenie solárneho panelového systému sú ideálne na inštaláciu solárnej elektrárne. V mnohých prípadoch však vieme zrealizovať riešenia, ak váš rodinný dom nemá ideálnu orientáciu strechy.

Ďalšie informácie o inštalácii panelov na špeciálne strechy nájdete v tomto článku: Mám dobrú strechu na solárne panely?

Akú veľkú fotovoltaickú elektráreň potrebujem?

Veľkosť vášho solárneho systému bude závisieť na tom, koľko elektrickej energie treba použiť na mesačnej báze, ako aj slnečnej intenzite v lokalite kde žijete. Pozrite sa na svoje predchádzajúce účty za elektrinu a podľa nich si vyberte z našich solárnych zostáv, ktoré sú prispôsobené podľa vašej ročnej spotreby elektrickej energie. Fotovoltaický systém by mal byť dimenzovaný a riešený tak, aby sa maximum vyprodukovanej elektrickej energie spotrebovalo na mieste, prípadný prebytok si však môžete odložiť do virtuálnej batérie a tak využívať vami vyrobenú elektrinu napríklad v noci. K službe virtuálnej batérie vás vieme bez problémov pripojiť.

Môže celý dom bežať z fotovoltiky?

Túto tému sme dopodrobna rozobrali v tomto článku: Môže celý môj dom bežať na solárnu energiu?

Ako dlho budú solárne panely fungovať?

Solárne panely sú vo všeobecnosti veľmi odolné a odolávajú snehu, vetru a krupobitiu, záruka na 80% výkonu je 25 rokov avšak ich produkcia prevyšuje hranicu 30 rokov. Na vybrané panely ponúkame špeciálnu 30 ročnú záruku na výkon solárnych panelov. Ostatné komponenty elektrárne majú nižšiu záručnú dobu, ich životnosť závisí od ich celkového vyťaženia v systéme, avšak stále sa bavíme o životnosti minimálne 15 rokov. Ak nastane situácia, keď zariadenie stratí funkčnosť v jeho záručnej dobe, sme tu pre vás a daný komponent reklamujeme podľa platného reklamačného poriadku. Na záver je nutné povedať, že komponenty, ktoré používame pri stavbe našich fotovoltaických elektrární sa vyznačujú vysokými kvalitatívnymi štandardmi a potreba ich servisu je minimálna, až mizivá.

Je potrebné pri umiestnení fotovoltických panelov stavebné povolenie?

Stavebná povolenie nie je potrebné. Teda v drvivej väčšine prípadov, keďže sa umiestnením panelov na strechu „podstatne nemení vzhľad stavby, nezasahuje sa do nosných konštrukcií stavby, nemení sa spôsob užívania stavby oproti účelu, na ktorý bola pôvodná stavba povolená a neohrozujú sa záujmy spoločnosti“. Pri umiestnení fotovoltaických panelov na strechu domu sa (štandardne) nič z toho nedeje.

Stavebné ohlásenie tiež nie je potrebné. Síce to nie je jednoznačne uvedené v zákone, najbližšie sú ustanovenia, že stavebné ohlásenie sa nevyžaduje pri udržiavacích prácach, ako (okrem iného) opravy a výmena strešnej krytiny alebo povrchu plochých striech, údržba a opravy technického, energetického alebo technologického vybavenia stavby, ako aj výmena jeho súčastí, ak sa tým zásadne nemení jeho napojenie na verejné vybavenie územia ani nezhorší vplyv stavby na okolie alebo na životné prostredie.

Hľadáte odbornú solárnu inštaláciu pre váš dom?

Nechajte si poradiť odbornými technikmi našej firmy, aby vám vaša nová fotovoltická elektráreň poskytla tie najlepšie možnosti pre vás a vašu rodinu!

VIP starostlivosť pre každého Volajte 0911 100 977

  • Venovať sa Vám bude odborný tím a podrobne Vás oznámi s každým systémom, aby ste sa mohli rozhodnúť pre taký, ktorý bude vyhovovať práve Vám.
  • Na objednávku vám vybraný systém privezieme až k domu a odborne zapojíme a sprevádzkujeme.
  • Poradíme Vám s komfortnou obsluhou a zaškolíme pre efektívne využitie všetkých funkcií a ľahkú starostlivosť o vybraný systém.
  • Za kvalitu 100% ručíme! Garantujeme špičkovú kvalitu všetkých systémov a poskytujeme vysoké záručné doby.

Pridaj komentár