Môže celý môj dom bežať na solárnu energiu? Zanechať komentár

Množstvo slnečného svetla, ktoré dopadne na zemský povrch za hodinu a pol, je dostatočné na to, aby pokrylo celosvetovú spotrebu na celý rok.

Vzhľadom na to, že slnko dodáva na zem úžasné množstvo energie takmer každú hodinu, je logické, že solárna energia skutočne dokáže poháňať celý dom. Poďme sa hlboko ponoriť do toho, ako presne sa to stane a ako môžete urobiť odhadované solárne výpočty doma.

Vlastniť dom, ktorý beží výlučne na solárnu energiu, je určite jedna z možností! S pomocou solárnych panelov a solárnych batérií nebolo nikdy lacnejšie urobiť z vášho domova nehnuteľnosť na solárny pohon. Náklady na inštaláciu solárneho energetického systému za posledných 20 rokov drasticky klesli v dôsledku rýchlych technologických zlepšení. Aj keď to môže byť lacnejšie ako kedykoľvek predtým, stále existuje niekoľko potrieb, aby sa tento sen o prevádzke vášho domu len na solárnu energiu stal skutočnosťou.

Najprv budete musieť pochopiť, koľko energie v priemere spotrebujete za mesiac.

To vám a vášmu dodávateľovi umožní vedieť, koľko energie môžu vaše panely generovať, aby bol váš dom napájaný počas celého mesiaca. Pri zvažovaní množstva energie generovanej vašimi panelmi je tiež rozumné pochopiť, že niektoré mesiace môžu byť na výrobu energie lepšie ako iné.

Práve tu môžu solárne batérie zohrať kľúčovú úlohu. Keď slnko nesvieti tak jasne alebo dlho ako zvyčajne, je dobré použiť solárne batérie. Solárne batérie umožňujú užívateľom ukladať prebytočnú energiu získanú počas týchto dlhých slnečných dní na neskoršie využitie. To je kľúčové, pretože ak nemáte na sklade žiadnu energiu, budete musieť na napájanie vášho domova využívať energiu zo siete.

Okolité stromy a domy nachádzajúce sa v blízkosti vášho domova.

Tie môžu brániť množstvu energie, ktoré môžu vaše solárne panely generovať počas dňa. Ak máte obrovský strom, ktorý blokuje vaše panely na tretinu dňa, môže to drasticky znížiť množstvo uloženej energie.

Nenechajte sa vystrašiť žiadnym z týchto faktorov. Technici vám po obhliadke budú na pomoc, pri hľadaní riešení akéhokoľvek problému. Tienenie sa napríklad rieši pomocou inštalácie optimalizérov.

Od malej spotreby po veľkú, všetko je možné pokryť solárnou energiou

Pre mnohých majiteľov domov je 100% pokrytie pomocou solárnej energie rozumným cieľom. Pokiaľ je vaša nehnuteľnosť vhodná pre solárny systém, ktorý potrebujete, mali by ste byť schopní úplne kompenzovať spotrebu energie solárnou energiou.

Ak chcete napájať svoj dom iba solárnymi panelmi, musíte to naplánovať. Pozrite sa na vaše faktúry za elektriku, aby ste zistili vašu spotrebu. Keď budete mať predstavu o svojom využití, nájdite najvhodnejší solárny systém pre vašu domácnosť a investujte do solárnej batérie.

(Príklad: Ak je vaša priemerná ročná spotreba okolo 5 megawatov, tak vám odporúčame 5kW fotovoltickú elektráreň. Pre viac informácií volajte 0911 100 977)

Hľadáte odbornú solárnu inštaláciu pre váš dom?

Nechajte si poradiť odbornými technikmi našej firmy, aby vám vaša nová fotovoltická elektráreň poskytla tie najlepšie možnosti pre vás a vašu rodinu!

VIP starostlivosť pre každého Volajte 0911 100 977

  • Venovať sa Vám bude odborný tím a podrobne Vás oznámi s každým systémom, aby ste sa mohli rozhodnúť pre taký, ktorý bude vyhovovať práve Vám.
  • Na objednávku vám vybraný systém privezieme až k domu a odborne zapojíme a sprevádzkujeme.
  • Poradíme Vám s komfortnou obsluhou a zaškolíme pre efektívne využitie všetkých funkcií a ľahkú starostlivosť o vybraný systém.
  • Za kvalitu 100% ručíme! Garantujeme špičkovú kvalitu všetkých systémov a poskytujeme vysoké záručné doby.

Pridaj komentár