solarne baterie fotovolticka elektraren

Potrebujem batérie pre môj solárny systém? Zanechať komentár

Ak ste nedávno hľadali informácie o fotovoltických elektrárniach, pravdepodobne ste narazili na tému solárnych batérií a teraz máte v hlave otázku, či ich potrebujte aj vy. Poďme na to nájsť odpoveď.

Napriek tomu, že batériové systémy sú čoraz populárnejšie, veľa majiteľov domov o nich stále veľa nevie.

Skoro ráno (tesne pred východom slnka alebo keď je slnečné svetlo ešte slabé) a večer (keď slnečného svetla ubúda) sú časy s nižšou produkciou slnka, ale vyššou potrebou energie. Vstávate a pripravujete sa na deň alebo pripravujete večeru a robíte domáce úlohy s deťmi.

Virtuálna alebo fyzická batéria?

V týchto časoch (a najmä v noci) ľudia so solárnou energiou často čerpajú energiu zo siete, ktorá pomocou virtuálnej batérie funguje ako obrovský systém zálohovania energie. Keď svieti slnko, využívate svoju čerstvú solárnu energiu, keď nie je, čerpáte zo siete.

Virtuálna batéria vám uloží vami nespotrebovanú, vašimi panelmi vyrobenú energiu a môžete ju následne využiť v čase keď ju budete potrebovať (v noci, v zime, pri horších svetelných podmienkach)

Pri spätnej dodávke uloženej elektriny platíte len distribučné a prenosové poplatky schválené Úradom pre reguláciu sieťových odvetví. Silovú elektrinu, ktorú si beriete späť z virtuálnej batérie máte zadarmo. Množstvo elektriny, ktorú ste si uložili do  virtuálnej batérie a následne odobrali späť, vám vo vyúčtovacej faktúre bude odpočítané od štandardnej spotreby v režime dodávky elektriny.

Tento druh nastavenia sa nazýva mriežkový systém. Dalo by sa to považovať za spôsob „ukladania energie“ bez potreby vlastného fyzického batériového systému.

Ak máte nainštalovanú vlastnú batériu, virtuálnu batériu budete využívať minimálne a možno aj vôbec. Ukladáte si vlastnú energiu a čerpáte z nej. Sieť slúži ako záloha zálohy. Inými slovami, solárna batéria jednoducho ukladá energiu generovanú solárnymi panelmi vo vašom energetickom systéme.

Tiež akumulačná schopnosť rôznych druhov solárnych batérií zodpovedá ich kapacite. Namiesto vracania solárnej elektriny priamo do vašej siete ju solárna batéria zbiera na neskoršie použitie. Keď je vaša batéria úplne nabitá, systém pošle elektrinu späť do siete. Keď sa batéria používa a jej nabitie sa vybije, batéria sa obnoví v nabíjaní a znova odoberie elektrinu z panelov.

Hybridné systémy so systémom pri výpadku siete

Hybridné systémy sú fotovoltaické elektrárne s batériovými bankami a sieťovým pripojením, ktoré spolupracujú. Batérie sú nastavené tak, aby maximalizovali využitie vašej vlastnej solárnej energie a sú k dispozícii na použitie, keď sieť vypadne. Na použitie hybridného systému pri výpadku distribúcie elektriny je z bezpečnostných dôvodov nutné mať zapojený takzvaný BACK-UP box. V normálnych scenároch, ak vaša vlastná solárna a batériová výroba nestačí, budete mať energiu zo siete, z ktorej môžete čerpať.

Takže krátka odpoveď na otázku: „Potrebujem batérie pre môj solárny systém? nie je.

Udržiavanie zálohy solárnej batérie je však v určitých situáciách výhodné. Ale nie je to nevyhnutné pre každého. Energiu môžete získať priamo z vašich fotovoltaických panelov a batérie slúžia na dodatočné ukladanie energie.

Ak sa vám jednoducho páči myšlienka úplnej nezávislosti od siete alebo používania 100 % čistej energie, pravdepodobne je vašou odpoveďou batéria. Aj keď by bolo pekné stiahnuť zo siete iba svoju vlastnú čistú energiu, nemusí to tak nevyhnutne fungovať. Keď čerpáte energiu zo siete, je to zo všeobecného fondu, ktorý môže zahŕňať zdroje z elektrární na fosílne palivá.

Solarnepanelydomov.sk vám môže pomôcť získať najspoľahlivejšiu solárnu energiu pre váš domov.

Náš tím pracuje s vaším rozpočtom a cieľmi, aby vám pomohol využiť najčistejšiu a najspoľahlivejšiu energiu dostupnú pre váš domov. Dostupné dotácie môžu často kompenzovať časť vašich nákladov. Navigácia v žiadostiach, potenciálnych zľavách a stimuloch môže byť zdrvujúca, ale naši špecialisti na solárnu energiu konzultujú s každým klientom, aby maximalizovali návratnosť vašej investície!

VIP starostlivosť pre každého Volajte 0911 100 977

  • Venovať sa Vám bude odborný tím a podrobne Vás oznámi s každým systémom, aby ste sa mohli rozhodnúť pre taký, ktorý bude vyhovovať práve Vám.
  • Na objednávku vám vybraný systém privezieme až k domu a odborne zapojíme a sprevádzkujeme.
  • Poradíme Vám s komfortnou obsluhou a zaškolíme pre efektívne využitie všetkých funkcií a ľahkú starostlivosť o vybraný systém.
  • Za kvalitu 100% ručíme! Garantujeme špičkovú kvalitu všetkých systémov a poskytujeme vysoké záručné doby.

Pridaj komentár