Ako si vyrobiť vlastnú elektriku doma? Fotovoltaika!

Ako si vyrobiť vlastnú elektriku doma? Fotovoltaika! Zanechať komentár

Fotovoltaika je fascinujúca technológia, ktorá umožňuje prevádzať slnečnú energiu na elektrický prúd. V tomto článku preskúmame, ako môžete využiť fotovoltaiku na vytvorenie vlastnej elektriny doma. Čo je to fotovoltaika a ako môžete začať s výrobou vlastnej energie zo slnečných lúčov?

Získajte solárne panely: Kľúčový stavebný materiál

Prvým krokom k vytvoreniu vlastnej elektriky je získanie solárnych panelov, ktoré obsahujú fotovoltaické bunky. Na trhu existujú rôzne typy solárnych panelov, a je dôležité vybrať si také, ktoré vyhovujú vašim potrebám.

Inverter: Transformácia solárnej energii na elektrický prúd pre domácnosť

Solárne panely vytvárajú stelesnenie slnečnej energie, ale jej forma nie je priamo vhodná pre naše elektrické spotrebiče. Na tento účel potrebujete invertor, zariadenie, ktoré transformuje striedavý prúd vyprodukovaný solárnymi panelmi na bežne používaný striedavý prúd pre domáce použitie.

Batérie a úložný systém: Ukladajte prebytočnú energiu doma (Voliteľné)

Jedným z najdôležitejších krokov pri vytváraní vlastnej elektriky je úložný systém pre prebytočnú energiu. Batérie sú ideálnym riešením na ukladanie energie, ktorú vyrobíte, a môžete ju využiť vtedy, keď slnko nesvieti. Týmto spôsobom dosiahnete energetickú nezávislosť aj v noci.

Pripojte sa k virtuálnej batérii

Virtuálna batéria vám uloží vami nespotrebovanú, vašimi panelmi vyrobenú energiu a môžete ju následne využiť v čase keď ju budete potrebovať (v noci, v zime, pri horších svetelných podmienkach)

Pri spätnej dodávke uloženej elektriny platíte len distribučné a prenosové poplatky schválené Úradom pre reguláciu sieťových odvetví. Silovú elektrinu, ktorú si beriete späť z virtuálnej batérie máte zadarmo. Množstvo elektriny, ktorú ste si uložili do  virtuálnej batérie a následne odobrali späť, vám vo vyúčtovacej faktúre bude odpočítané od štandardnej spotreby v režime dodávky elektriny.

Úspory a ochrana životného prostredia

Okrem pocitu nezávislosti prináša vytvorenie vlastnej elektriky aj ekonomické výhody. Môžete začať sledovať úspory na účtoch za elektrinu, a zároveň prispievate k ochrane životného prostredia tým, že využívate čistú slnečnú energiu.

Vyrábať vlastnú elektriku doma je jednoduché

Domáca výroba elektriny zo slnečných lúčov je len začiatkom. S rozvojom technológií fotovoltaiky a úložných systémov budeme svedkami nových inovácií, ktoré ešte viac uľahčia a zefektívnia domácu energetiku.

Fotovoltaika ako cesta k energetickému sebestačnosti

Vytvoriť vlastnú elektriku prostredníctvom fotovoltaiky nie je len udržateľný krok, ale aj investícia do budúcnosti. S touto technológiou môžete dosiahnuť energetickú nezávislosť, šetriť peniaze a pritom kladne prispievať k ochrane životného prostredia. Nech slnko osvetľuje cestu k vašej vlastnej energetické nezávislosti!


VIP starostlivosť pre každého

  • Venovať sa Vám bude odborný tím a podrobne Vás oznámi s každým systémom, aby ste sa mohli rozhodnúť pre taký, ktorý bude vyhovovať práve Vám.
  • Na objednávku vám vybraný systém privezieme až k domu a odborne zapojíme a sprevádzkujeme.
  • Poradíme Vám s komfortnou obsluhou a zaškolíme pre efektívne využitie všetkých funkcií a ľahkú starostlivosť o vybraný systém.
  • Za kvalitu 100% ručíme! Garantujeme špičkovú kvalitu všetkých systémov a poskytujeme vysoké záručné doby.

Ponúkame riešenia založené na obnoviteľnej energii pre domy, firmy a iné organizácie. Ponúkame nasledujúce služby:

  1. Konzultácie: Poskytujeme konzultačné služby, sme Vám pomohli vybrať najlepšie riešenie solárneho systému, ktoré zodpovedá Vašim požiadavkám a finančným možnostiam.
  2. Navrhovanie systému: Vypracujeme návrh solárneho systému pre každého zákazníka na základe ich potrieb a miestnych predpisov.
  3. Inštalácia: Inštalujeme kompletný solárny systém a všetky potrebné komponenty, aby sa zabezpečila správna funkcia systému.
  4. Servis a poradenstvo: Poskytujeme poradenstvo a prípadný servis a solárneho systému, aby sa zabezpečila jeho dlhá životnosť a optimálna výkonnosť.
  5. Monitoring: Ponúkame monitoring solárneho systému, aby sa zabezpečilo, že systém funguje správne a produkuje očakávaný výkon.
  6. Pripojenie k distribučnej sieti: Vybavenie všetkých dokumentov s distribúciou, dodávateľom energie a vybavenie žiadosti pre službu virtuálna batéria alebo preplácanie prebytkov.


Pridaj komentár