solárne kolektory na ohrev vody v domácnosti

Solárny kolektor na ohrev vody. Ohrievajte vodu zadarmo. Zanechať komentár

Solárne systémy, solárne bojlery, solárne kolektory

Máte dosť z neustáleho zvyšovania cien elektriny? Už ani Vy neviete sledovať čo koľko presne stojí? Stačí jedna jediná investícia, ktorá sa vám vráti za 1-2 rokov a aj Vy môžete mať teplú vodu úplne ZADARMO.

Toto zariadenie (Slnečný kolektor) využíva dary prírody, ako slnečná energia a pomocou nej vám ohrieva vodu. Slnečný kolektor pracuje 8-10 mesiacov v roku a takto môžete ušetriť až 80% z ceny za elektrinu.

Solárne systémy a kolektory sa najčastejšie používajú na ohrev vody v domácnosti alebo na vykurovanie bazénov či skleníkov. Je ich možné použiť aj na podporu vykurovania, také použitie je vhodné pre budovy s nízkoteplotným vykurovacím systémom (podlahové vykurovanie).

Celoročne fungujúce solárne systémy v našich klimatických podmienkach optimálne pripravujú 60-75% ročnej potreby ohriatej pitnej vody pre domácnosť (rodinné domy).

Pozrite si čo dokáže jedna trubica:

Na využitie tejto skvelej možnosti, ako ušetriť stovky eur, bez potreby využitia hocijakých iných zdrojov, ako elektrický prúd či zemný plyn. Stačí vám len solárny kolektor a sila prírody.

Hlavné výhody solárnych kolektorov značky Tokyosolar z našej ponuky:

✅  obnoviteľný zdroj energie bez akýchkoľvek negatívnych vplyvov na životné prostredie

✅  vysoký energetický zisk, hlavne v prechodnom období

✅  vyrovnaná účinnosť a výkonnosť kolektorov počas celého roka

✅  vysoká účinnosť kolektora, predovšetkým v zimnom období pri kolmejšom režime natočenia kolektorov

✅  uzavretá dvojitá vákuová trubica (termoska) -nie je potrebné dodatočné vákuovanie alebo kontrola

✅  absorbčná plocha po celom obvode vnútornej trubice pracuje pri plno výkone počas celého dňa

✅  vysoká mechanická odolnosť trubíc voči nepriaznivým poveternostným podmienkam ako napríklad aj krúpy

✅  minimálna údržba počas celého roka (sneh, lístie a pod.)

Ako fungujú solárne kolektory na ohrev vody?

Kolektory pracujúce podľa princípu tepelnej trubice (heat pipe) – v rúre sa nachádza kvapalina, väčšinou alkohol, ktorý sa odparuje pri nízkej teplote. Táto para stúpa v rúre až na horný koniec, na ktorom je umiestnený malý výmenník tepla.

Tu para kondenzuje a odovzdáva svoje teplo nepriamo teplonosnému médiu. Odtekajúca kvapalina sa opäť zohrieva, vyparuje a kolobeh začína od začiatku. Aby tento kolobeh fungoval, kolektor musí mať sklon minimálne 30°.

Solárny kolektor z našej ponuky využíva v súčasnej dobe najúčinnejšiu technológiu. Trubica je vytvorená dvomi súvislými valcami z borokremičitanového skla. V priestore medzi obidvoma valcami je vákuum. Vlastnosti skla umožnia vstúpiť slnečným paprskom do vnútra a súčasne zabránia jeho odrazeniu sa späť.

Žiarenie sa vo vnútri premení na tepelnú energiu. Vákuový priestor medzi valcami potom pôsobí ako izolant a zabraňuje tepelným stratám. Solárne vákuové trubicové kolektory majú až 100-násobne vyšší podtlak ako najznámejší podtlakový plochý kolektor.

Hodnota podtlaku solárnych vákuových trubicových kolektorov sa pohybuje na hranici 10-3 Pa čo predstavuje takmer dokonalé vákuum.

Poradenstvo pri výbere.
Potrebujete pomôcť pri výbere systému presne pre vaše potreby?
Neváhajte nás kontaktovať na t.č.: 0911 100 977

Pridaj komentár