fotovoltika cena

Fotovoltaika a cena Zanechať komentár

Fotovoltaika, technológia získavania elektrickej energie zo slnečného žiarenia, získala v posledných rokoch na popularite ako udržateľný a čistý zdroj energie. Cena fotovoltaických systémov hrá kľúčovú úlohu pri rozhodovaní o ich inštalácii. V tomto článku sa pozrieme na aktuálnu situáciu týkajúcu sa cien fotovoltaických systémov, investičných nákladov a možnej návratnosti investície.

Cena fotovoltaických systémov:

Cena fotovoltaických systémov závisí od niekoľkých faktorov, vrátane:

 1. Veľkosti a výkonu systému: Väčšie a výkonnejšie systémy budú zvyčajne stáť viac. Ich schopnosť generovať väčšie množstvo elektrickej energie však môže prispieť k rýchlejšej návratnosti investície.
 2. Typu solárnych panelov: Existujú rôzne typy solárnych panelov s rôznymi technológiami a účinnosťou. Moderné monokrystalické panely sú efektívnejšie, ale zároveň aj drahšie.
 3. Montážneho systému a invertera: Kvalita montážneho systému a invertera, ktorý mení solárnu energiu na elektrickú energiu, ovplyvňuje celkovú cenu a výkon systému.
 4. Miesta inštalácie: Náklady môžu závisieť od geografickej polohy a lokálneho trhu. V niektorých oblastiach sú dostupné dotácie, ktoré môžu znížiť náklady.

Investícia do fotovoltaického systému:

Investícia do fotovoltaického systému zahŕňa náklady na zakúpenie a inštaláciu solárnych panelov, invertera, montážneho systému a ďalších príslušenstiev. Pri výpočte investície je dôležité zvážiť potenciálne úspory na energii, finančné stimuly a daňové výhody, ktoré môžu znížiť skutočné náklady.

Finančné stimuly a dotácie

V niektorých krajinách a regiónoch sú k dispozícii finančné stimuly a daňové úľavy pre domácnosti, ktoré investujú do fotovoltaických systémov. Tieto opatrenia môžu značne znižovať počiatočné náklady a podporovať rýchlejšiu návratnosť investície. Na Slovensku je dostupná dotácia v rámci projektu zelená domácnostiam.

Návratnosť investície

Dĺžka návratnosti investície (ROI) je kľúčovým faktorom pre rozhodovanie o inštalácii fotovoltaického systému. Doba potrebná na to, aby systém vrátil svoje investície prostredníctvom úspor na energii, sa líši v závislosti od mnohých faktorov, vrátane veľkosti systému, lokality, výkonu solárnych panelov a miery slnečného žiarenia.

Budúcnosť cien fotovoltaických systémov:

S rastom technologických inovácií a zvyšovaním dopytu po fotovoltaických systémoch sa očakáva, že ceny solárnych panelov a príslušenstva budú aj naďalej klesať. Zlepšené technológie a konkurencia na trhu by mali viesť k cenovému tlaku, čo môže byť výhodné pre spotrebiteľov.

Cena fotovoltaických systémov je dôležitým aspektom pre ľudí, ktorí uvažujú o investícii do solárnych panelov. Aj keď počiatočné náklady môžu byť vysoké, finančné stimuly a dlhodobé úspory na energii môžu spraviť z fotovoltaiky ekonomicky atraktívnu voľbu. Je dôležité zvážiť všetky faktory, vrátane možných úspor na energii, daňových výhod a očakávanej doby návratnosti investície, aby sa správne posúdila celková hodnota fotovoltaického systému pre konkrétnu domácnosť.


VIP starostlivosť pre každého

 • Venovať sa Vám bude odborný tím a podrobne Vás oznámi s každým systémom, aby ste sa mohli rozhodnúť pre taký, ktorý bude vyhovovať práve Vám.
 • Na objednávku vám vybraný systém privezieme až k domu a odborne zapojíme a sprevádzkujeme.
 • Poradíme Vám s komfortnou obsluhou a zaškolíme pre efektívne využitie všetkých funkcií a ľahkú starostlivosť o vybraný systém.
 • Za kvalitu 100% ručíme! Garantujeme špičkovú kvalitu všetkých systémov a poskytujeme vysoké záručné doby.

Ponúkame riešenia založené na obnoviteľnej energii pre domy, firmy a iné organizácie. Ponúkame nasledujúce služby:

 1. Konzultácie: Poskytujeme konzultačné služby, sme Vám pomohli vybrať najlepšie riešenie solárneho systému, ktoré zodpovedá Vašim požiadavkám a finančným možnostiam.
 2. Navrhovanie systému: Vypracujeme návrh solárneho systému pre každého zákazníka na základe ich potrieb a miestnych predpisov.
 3. Inštalácia: Inštalujeme kompletný solárny systém a všetky potrebné komponenty, aby sa zabezpečila správna funkcia systému.
 4. Servis a poradenstvo: Poskytujeme poradenstvo a prípadný servis a solárneho systému, aby sa zabezpečila jeho dlhá životnosť a optimálna výkonnosť.
 5. Monitoring: Ponúkame monitoring solárneho systému, aby sa zabezpečilo, že systém funguje správne a produkuje očakávaný výkon.
 6. Pripojenie k distribučnej sieti: Vybavenie všetkých dokumentov s distribúciou, dodávateľom energie a vybavenie žiadosti pre službu virtuálna batéria.
 7. Čistenie solárnych panelov: Pre najlepší výkon solárneho systému sa odporúča čistenie panelov. My ponúkame profesionálne čistenie vysokotlakovým strojom.

Pridaj komentár