Výhody solárneho systému- Plánujte podľa svojich potrieb!

Výhody solárneho systému: Plánujte podľa svojich potrieb! Zanechať komentár

Pri rozhodovaní sa pre domáci solárny systém si každý zákazník kladie otázku, či bude schopný solárnou energiou uživiť svoj bežný životný štýl. Dnes už však na túto otázku neexistuje len jednoznačná odpoveď – je to áno!

Jednou z dobrých správ je, že solárny systém je prakticky využiteľný na všetko: prevádzkovanie bežných domácich spotrebičov, vykurovanie pomocou solárnych panelov alebo elektrickej energie, prípravu teplej vody na kúrenie, vykurovanie bazéna a dokonca aj nabíjanie elektrického auta, ak také vlastníte.

Výhody zelenej energie!

 • Slnečná energia je obnoviteľným a neobmedzeným zdrojom energie.
 • Je možné ju úplne využiť a zaistiť tak, aby váš domáci životný štýl posunul smerom k sebestačnosti a ekologickej zodpovednosti!

Kalkulácia, Kalkulácia, Kalkulácia!

 • Pri navrhovaní solárneho systému vždy odporúčame konzultáciu so špecialistom, ktorý vám pomôže stanoviť potrebný výkon systému na zabezpečenie energie pre vašu domácnosť.
 • Špecialista vám poskytne rady na otázky týkajúce sa najlepšieho typu solárnych panelov pre vašu domácnosť, výhodnejších inštalácií na streche alebo na zemi, riešenia problémov so zatienením a údržby vášho vybraného solárneho systému.

Dôležité je myslieť na budúcnosť!

 • Pri plánovaní solárneho systému sa zamyslite, aké zmeny by ste chceli v budúcnosti realizovať na vašom dome, aké nové energeticky náročné zariadenia by sa mohli v domácnosti objaviť. Napríklad prípad, kedy by ste neskôr chceli prejsť na elektrické kúrenie alebo zakúpiť elektrické auto.
 • Náklady na inštaláciu solárneho systému nie sú malé, ale počítajte s tým, že vás systém poskytne spoľahlivým zdrojom energie na 25-30 rokov. Okrem zriedkavých údržbových prác na systéme nebudete musieť k nemu pristupovať. Avšak, ak by ste pred inštaláciou nezohľadnili nejaký aspekt spotreby, ktorý by mohol neskôr vyžadovať rozšírenie systému, môže sa zísť.

Na čo všetko môžete využiť solárny systém?

Šťastím je, že s dôkladným plánovaním a využitím lokálnych podmienok môžete prakticky nekonečné možnosti solárneho systému využiť na:

 • Prevádzkovanie bežných domácich spotrebičov (napr. chladnička, vysávač, elektrická rúra a sporák, práčka, televízor, fén, umývačka riadu, mraznička, zábavná elektronika atď.),
 • Elektronické ovládanie brány,
 • Alarmový systém,
 • Elektrické vykurovanie,
 • Klimatizácia,
 • Ohrev bazéna,
 • Čerpadlo,
 • Osvetlenie,
 • Osvetlenie záhrady,
 • Nabíjanie elektrického auta.

Nemyslite len na súčasné, ale aj na budúce potreby!

Každý dom je jedinečný, preto je dôležité dobre zvážiť, ako môžete efektívne využiť solárnu energiu v domácnosti a zabezpečiť inštaláciu systému, ktorý dokáže pokryť všetky vaše potreby.

Niektoré dôležité body pri plánovaní zahŕňajú:

 1. Stav elektrických vedení – sú vhodné pre použitie solárneho systému?
 2. Čo by ste chceli prevádzkovať pomocou solárneho systému teraz a čo by sa neskôr mohlo pripojiť k systému?
 3. Ak by ste chceli prejsť na elektrické kúrenie, aký je aktuálny stav vášho domu a izolácie okien? Môže byť výhodné urobiť niekoľko úprav.
 4. Plánujete si kúpiť elektrické auto a nabíjať ho doma?
 5. Máte záujem o vyhrievaný bazén? Ak áno, aký veľký? Ako by ste ho vyhrievali?
 6. Existuje nejaká dotácia, ktorú by ste mohli využiť na inštaláciu solárneho systému?

Ostaňte ekologickí aj po inštalácii!

Existujú drobnosti, ktoré vám môžu po inštalácii solárneho systému ušetriť veľké množstvo energie a elektriny.

Napríklad:

 • Vymeniť domáce elektronické zariadenia za najefektívnejšie technologické výrobky, ktoré nesú označenie A, A+ alebo A++.
 • Pri navrhovaní osvetlenia si vybrať energeticky úsporné žiarovky typu LED a umiestniť svetelné zdroje tak, aby čo najlepšie osvetlili priestor.
 • A nehovoriac o nočných výpadkoch elektrickej energie…

Aj keď táto zoznam nie je úplný, poskytuje pár návodov na to, čo je dôležité zvážiť pri dlhodobom plánovaní. Premýšľajme spolu! Na bezplatnej konzultácii vám zodpovieme všetky otázky a náš kalkulátor vám umožní vybrať vhodný systém za 30 sekúnd!


VIP starostlivosť pre každého

 • Venovať sa Vám bude odborný tím a podrobne Vás oznámi s každým systémom, aby ste sa mohli rozhodnúť pre taký, ktorý bude vyhovovať práve Vám.
 • Na objednávku vám vybraný systém privezieme až k domu a odborne zapojíme a sprevádzkujeme.
 • Poradíme Vám s komfortnou obsluhou a zaškolíme pre efektívne využitie všetkých funkcií a ľahkú starostlivosť o vybraný systém.
 • Za kvalitu 100% ručíme! Garantujeme špičkovú kvalitu všetkých systémov a poskytujeme vysoké záručné doby.

Ponúkame riešenia založené na obnoviteľnej energii pre domy, firmy a iné organizácie. Ponúkame nasledujúce služby:

 1. Konzultácie: Poskytujeme konzultačné služby, sme Vám pomohli vybrať najlepšie riešenie solárneho systému, ktoré zodpovedá Vašim požiadavkám a finančným možnostiam.
 2. Navrhovanie systému: Vypracujeme návrh solárneho systému pre každého zákazníka na základe ich potrieb a miestnych predpisov.
 3. Inštalácia: Inštalujeme kompletný solárny systém a všetky potrebné komponenty, aby sa zabezpečila správna funkcia systému.
 4. Servis a poradenstvo: Poskytujeme poradenstvo a prípadný servis a solárneho systému, aby sa zabezpečila jeho dlhá životnosť a optimálna výkonnosť.
 5. Monitoring: Ponúkame monitoring solárneho systému, aby sa zabezpečilo, že systém funguje správne a produkuje očakávaný výkon.
 6. Pripojenie k distribučnej sieti: Vybavenie všetkých dokumentov s distribúciou, dodávateľom energie a vybavenie žiadosti pre službu virtuálna batéria.
 7. Čistenie solárnych panelov: Pre najlepší výkon solárneho systému sa odporúča čistenie panelov. My ponúkame profesionálne čistenie vysokotlakovým strojom.

Pridaj komentár