Vysoké účty za energie aj so solárnymi panelmi?

Vysoké účty za energie aj so solárnymi panelmi? Zanechať komentár

Zdá sa to logické: pridáte solárne panely na váš dom, váš účet za energie sa zníži. A vo väčšine prípadov je to pravda. Ale v niektorých situáciách sa váš účet nemusí znížiť tak, ako by ste očakávali, a v niektorých zriedkavých situáciách je vysoký, aj keď máte solárnu energiu.

Prečo sú moje účty za energie vysoké?

Spotrebujete viac energie ako predtým. Možno pracujete z domu častejšie, alebo ste práve postavili nový bazén. Aj malé zmeny životného štýlu môžu mať veľký vplyv na spotrebu elektriny. Potom tu sú sezónne zmeny, ktoré treba zohľadniť. Chladnejšie mesiace vás môžu nútiť používať vyhrievanie dlhšie, ako ste predpokladali a podobne.

Dobrou správou je, že existujú spôsoby, ako sa uistiť, že nebudete penalizovaní za potrebu viac elektriny. Sú to jednoduché, každodenné drobnosti. Spúšťajte umývačky riadu alebo práčky, sušičky počas dňa, kedy fotovoltaika produkuje. Moderné spotrebiče majú časovače, s ktorými pranie a umývanie počas dňa aj keď nie ste doma ľahko zabezpečíte. Klimatizácia sa najviac využíva v lete, kedy aj solárne panely vyprodukujú najviac energie, takže tú doslova poháňa slnko. Na večer využite príjemný vzduch otvorením okien. Takéto drobnosti spravia veľa.

Máte nesprávne dimenzovaný solárny systém

Práve ste zažili veľkú zmenu vo svojom živote. Či už ste práve pridali nového člena do svojej rodiny alebo ste si kúpili elektromobil, životné zmeny často bývajú vzrušujúce. Ale môžu vyžadovať viac energie. Napríklad, mať novorodenca môže viesť k dodatočnému praniu, zvýšeniu teploty na termostate alebo dlhým nociam s rozsvietenými svetlami. Spúšťanie sušičky alebo nabíjanie elektromobilu počas slnečných hodín vám môže pomôcť vyhnúť sa zvýšeným nákladom.

„Vaš systém je nesprávne dimenzovaný“ znamená, že solárny systém, ktorý máte nainštalovaný, nie je optimálne navrhnutý na pokrytie vašich energetických potrieb. Môže to znamenať, že váš systém je príliš malý a nedokáže vyrábať dostatočnú energiu na pokrytie vašej spotreby.

V prípade, že máte nesprávne dimenzovaný systém, môžete zažívať problémy s nedostatkom energie alebo nadbytkom, čo môže viesť k neefektívnemu využitiu vášho solárneho systému a navyšovaniu nákladov.

Optimálny solárny systém by mal byť navrhnutý tak, aby presne vyhovoval vašim energetickým potrebám na základe vašej spotreby elektrickej energie a ďalších faktorov, ako sú slnečné svetlo a poloha domu.

Ak teraz uvažujete o solárnej energii, nechajte si poradiť technikom solarnepanelydomov.sk. S ním sa môžete porozprávať o možných zmenách vo vašej budúcnosti, ktoré ovplyvnia vašu spotrebu elektriny, a správne dimenzovať váš systém. Ak si nie ste istí, pridanie úložného systému energie je skvelý spôsob, ako si zabezpečiť nejaké „rezervné miesto“ pre rozšírenie spotreby elektriny neskôr.

Zmeny dodávateľa neovplyvníte

Vaše účty za energie sa zvýšili. Okrem zmien na tarifách s časovým využitím dodávatelia energie často menia tarify aj sezónne. A väčšina dodávateľov energie aspoň uvažuje o ročnom zvýšení cien. Tieto zmeny sa môžu časom sčítať. Nie je nezvyčajné, že dodávatelia energie pridávajú nové poplatky na váš účet.

Niet skutočného spôsobu, ako sa týmto zvýšeniam vyhnúť. Ale mať oko na svoj účet je vždy múdre rozhodnutie.

Kombinácia solárnych panelov, úložného a zálohového systému môže znížiť vašu závislosť od siete (už žiadne výpadky!) a používať uloženú energiu vtedy, keď ju najviac potrebujete.

Celkovo sú solárne panely skvelým spôsobom, ako udržať vaše náklady na energiu nízke, stabilné a predvídateľné. V skutočnosti, keďže sa ceny elektriny neustále zvyšujú, možno je to najlepší čas na zváženie inštalácie solárnych panelov.


VIP starostlivosť pre každého

 • Venovať sa Vám bude odborný tím a podrobne Vás oznámi s každým systémom, aby ste sa mohli rozhodnúť pre taký, ktorý bude vyhovovať práve Vám.
 • Na objednávku vám vybraný systém privezieme až k domu a odborne zapojíme a sprevádzkujeme.
 • Poradíme Vám s komfortnou obsluhou a zaškolíme pre efektívne využitie všetkých funkcií a ľahkú starostlivosť o vybraný systém.
 • Za kvalitu 100% ručíme! Garantujeme špičkovú kvalitu všetkých systémov a poskytujeme vysoké záručné doby.

Ponúkame riešenia založené na obnoviteľnej energii pre domy, firmy a iné organizácie. Ponúkame nasledujúce služby:

 1. Konzultácie: Poskytujeme konzultačné služby, sme Vám pomohli vybrať najlepšie riešenie solárneho systému, ktoré zodpovedá Vašim požiadavkám a finančným možnostiam.
 2. Navrhovanie systému: Vypracujeme návrh solárneho systému pre každého zákazníka na základe ich potrieb a miestnych predpisov.
 3. Inštalácia: Inštalujeme kompletný solárny systém a všetky potrebné komponenty, aby sa zabezpečila správna funkcia systému.
 4. Servis a poradenstvo: Poskytujeme poradenstvo a prípadný servis a solárneho systému, aby sa zabezpečila jeho dlhá životnosť a optimálna výkonnosť.
 5. Monitoring: Ponúkame monitoring solárneho systému, aby sa zabezpečilo, že systém funguje správne a produkuje očakávaný výkon.
 6. Pripojenie k distribučnej sieti: Vybavenie všetkých dokumentov s distribúciou, dodávateľom energie a vybavenie žiadosti pre službu virtuálna batéria.
 7. Čistenie solárnych panelov: Pre najlepší výkon solárneho systému sa odporúča čistenie panelov. My ponúkame profesionálne čistenie vysokotlakovým strojom.

Pridaj komentár