Solárne panely a Wp. Čo to znamená?

Solárne panely a Wp. Čo to znamená? Zanechať komentár

V snahe využívať obnoviteľnú energiu a znížiť náklady na elektrickú energiu, sa čoraz viac ľudí rozhoduje pre inštaláciu solárnych panelov na svojich domoch. Pri tomto rozhodovaní sa často stretávame s technickými pojmom Wp, ktorý zohráva kľúčovú úlohu v určovaní výkonu solárnych panelov. V tomto článku sa pozrieme na to, čo znamená Wp, prečo je dôležité a ako môžete optimalizovať výkon vášho solárneho systému.

Čo je to Wp?

Wp je skratka pre watt peak, čo znamená maximálny výkon, ktorý môže solárny panel vyprodukovať pri optimálnych podmienkach slnečného žiarenia. Výrobcovia solárnych panelov uvádzajú výkon svojich panelov práve v jednotkách Wp. Napríklad, panel s hodnotou 300 Wp môže vyprodukovať maximálne 300 wattov za ideálnych podmienok.

Prečo je dôležité poznať Wp panelov?

Poznanie Wp hodnoty je kľúčové pri návrhu a dimenzovaní solárneho systému pre vašu domácnosť. Optimálne dimenzovaný systém zabezpečí, že váš systém bude schopný pokryť väčšinu alebo dokonca celú spotrebu elektrickej energie vášho domu. Taktiež vám pomôže porovnať efektívnosť rôznych typov solárnych panelov na trhu.

Ako počítať potrebný Wp pre váš dom?

Výpočet potrebnej kapacity solárneho systému pre váš dom je komplexný proces, ktorý zohľadňuje niekoľko faktorov vrátane geografickej polohy, sklonu strechy, smeru, a vášho priemerného mesačného energetického spotrebu. Väčšina solárnych firiem poskytuje online kalkulačky alebo môžete využiť služby odborníka na solárne systémy, ktorý vám pomôže s presným výpočtom.

Optimalizácia výkonu vašich solárnych panelov

Okrem počítania potrebnej kapacity systému je dôležité aj optimalizovať výkon existujúcich solárnych panelov. Tu sú niektoré tipy:

 1. Udržiavajte panely čisté: Pravidelné čistenie panelov odstráni prach a nečistoty, čo zabezpečí maximálny odber slnečného žiarenia.
 2. Optimálna inštalácia: Správna inštalácia so zohľadnením optimálnych sklonov a smerov môže výrazne zvýšiť výkon solárneho systému.
 3. Monitorujte výkon: Systémy sledovania výkonu vám umožnia monitorovať, ako dobre vaše panely pracujú, a rýchlo identifikovať potenciálne problémy.

Pamätajte, že informovaný zákazník je spokojný zákazník. Poznanie hodnôt Wp vášho solárneho systému vám pomôže efektívne využívať solárnu energiu a maximalizovať výhody pre vašu domácnosť.


VIP starostlivosť pre každého

 • Venovať sa Vám bude odborný tím a podrobne Vás oznámi s každým systémom, aby ste sa mohli rozhodnúť pre taký, ktorý bude vyhovovať práve Vám.
 • Na objednávku vám vybraný systém privezieme až k domu a odborne zapojíme a sprevádzkujeme.
 • Poradíme Vám s komfortnou obsluhou a zaškolíme pre efektívne využitie všetkých funkcií a ľahkú starostlivosť o vybraný systém.
 • Za kvalitu 100% ručíme! Garantujeme špičkovú kvalitu všetkých systémov a poskytujeme vysoké záručné doby.

Ponúkame riešenia založené na obnoviteľnej energii pre domy, firmy a iné organizácie. Ponúkame nasledujúce služby:

 1. Konzultácie: Poskytujeme konzultačné služby, sme Vám pomohli vybrať najlepšie riešenie solárneho systému, ktoré zodpovedá Vašim požiadavkám a finančným možnostiam.
 2. Navrhovanie systému: Vypracujeme návrh solárneho systému pre každého zákazníka na základe ich potrieb a miestnych predpisov.
 3. Inštalácia: Inštalujeme kompletný solárny systém a všetky potrebné komponenty, aby sa zabezpečila správna funkcia systému.
 4. Servis a poradenstvo: Poskytujeme poradenstvo a prípadný servis a solárneho systému, aby sa zabezpečila jeho dlhá životnosť a optimálna výkonnosť.
 5. Monitoring: Ponúkame monitoring solárneho systému, aby sa zabezpečilo, že systém funguje správne a produkuje očakávaný výkon.
 6. Pripojenie k distribučnej sieti: Vybavenie všetkých dokumentov s distribúciou, dodávateľom energie a vybavenie žiadosti pre službu virtuálna batéria alebo preplácanie prebytkov.

Pridaj komentár