Solárne panely, fotovoltaika, fotovoltika, zelené energie

Solárne panely na rodinný dom? Prečo je to výhoda? Zanechať komentár

Dostatok slnečného žiarenia dorazí na zem za jednu hodinu, aby napájal svet po celý rok. Na rozdiel od značných zdrojov a kapitálu potrebných na ťažbu a spaľovanie fosílnych palív, ktokoľvek si môže kúpiť a nainštalovať solárne panely, aby využil výhody tohto množstva slnečného žiarenia. Najlepšie zo všetkého je, že solárne systémy generujú významné dlhodobé úspory na účtoch za elektrinu.

Ušetrite na účtoch za elektrinu

Inštalácia solárnych panelov výrazne znižuje mesačné náklady na elektrinu a závislosť od elektrickej siete. Táto energetická nezávislosť chráni pred rastúcimi nákladmi na elektrinu a nestálymi cenami pohonných hmôt. Keďže analytici predpovedajú pokračujúce zvyšovanie sadzieb za elektrinu, solárna energia zostáva nákladovo efektívnym riešením a dlhodobou investíciou do budúcnosti.

Zvýšia hodnotu nehnuteľnosti

Štúdie preukázali, že domy so solárnym systémom sa predávajú až o 20 percent rýchlejšie a za 17 percentnú prémiu v porovnaní s domami bez takýchto systémov. Solárna inštalácia robí vašu nehnuteľnosť atraktívnejšou pre kupujúcich a zvyšuje jej hodnotu pri ďalšom predaji.

Solárne panely, fotovoltaika, fotovoltika, zelené energie

Znížia vašu uhlíkovú stopu

Na rozdiel od energie generovanej fosílnymi palivami solárna energia neuvoľňuje škodlivé emisie oxidu uhličitého (CO2). Trvalo udržateľné bez uhlíkové energetické riešenia, ako je solárna energia, sú rozhodujúce pre spomalenie tempa zmeny podnebia a zabránenie ďalšiemu poškodzovaniu životného prostredia

Prejdite na solárnu energiu

Pozrite sa, ktoré solárne panely a solárne produkty by vám vyhovovali tu.

Slnečná veda osvetlená

Solárna energia je obnoviteľná alebo „zelená“ energia poháňaná výlučne slnkom. Ako však solárne FV panely zmenia slnečné svetlo na elektrinu?

1. Solárne fotovoltaické panely zachytávajú slnečné svetlo a spôsobujú, že elektróny v kremíkových článkoch panela uvoľňujú energiu, ktorá sa stáva elektrinou jednosmerného prúdu.

2. Inverter prevádza jednosmerný prúd na elektrickú energiu so striedavým prúdom (AC), takže je použiteľný pre domácnosti a firmy.

3. Prebytočná elektrina sa môže ukladať v batérii alebo sa môže privádzať späť do elektrickej siete. Môžete využiť aj takzvanú virtuálnu batériu na úschovu vami vyrobenej energie.

4. Ak potrebujete viac energie, ako dokážu vyrobiť vaše solárne panely, zo siete je možné stále získať ďalšiu elektrinu.

Staňte sa fanúšikom na našej Facebook stránke a sledujte novinky tu.

Pridaj komentár