solarne panely v hmle

Fungujú solárne panely v hmle, zlom počasí alebo v noci? Zanechať komentár

Myšlienka využiť silu slnka na vytvorenie energie nie je nová.

Pôvodný solárny článok, ktorý bol prvýkrát vyvinutý v 90. rokoch 19. storočia, nebol ani zďaleka taký účinný ako solárne panely, ktoré dnes používajú obce, spoločnosti a jednotlivci. Solárne panely vám umožňujú využívať čistú, obnoviteľnú energiu zo slnka, čím potenciálne znižujú vaše účty za elektrinu, ako aj vašu ekologickú stopu.

Moderné solárne panely sa stali úspešnou formou obnoviteľnej energie – ale vzhľadom na skutočnosť, že slnko nie je vždy vonku, možno vás zaujíma, ako fungujú solárne panely v noci alebo v hmle.

Fungujú solárne panely v noci?

Technicky povedané, solárne panely nevyrábajú energiu v noci. Solárne panely sa v noci stanú neaktívnymi a prejdú do určitého režimu spánku, ktorý im bráni produkovať akúkoľvek elektrinu. Dôvod je jednoduchý: Solárne panely fungujú na základe vedeckého princípu nazývaného fotovoltaický efekt, pri ktorom sa solárne články aktivujú slnečným žiarením a generujú elektrický prúd. Bez svetla nie je možné spustiť fotovoltaický efekt a generovať elektrickú energiu.

To však nie je úplný koniec.

solarne baterie fotovolticka elektraren

Len preto, že nevyrábajú žiadnu dodatočnú energiu, neznamená to, že váš dom bude bez prúdu až do východu slnka. Počas hodín špičkového slnečného žiarenia môžu vaše solárne panely skutočne generovať viac energie, ako potrebujete. Tento prebytočný výkon možno použiť na poskytnutie dodatočnej elektriny počas zamračených dní alebo v noci. Ako však túto energiu uložiť pre budúce použitie? Je potrebné zvážiť niekoľko možností:

Uchovávajte prebytočnú energiu v solárnej batérii

Keď do svojej domácej solárnej inštalácie pridáte solárnu batériu, všetka prebytočná elektrina sa môže zhromaždiť a použiť počas hodín neoptimálneho slnečného žiarenia, vrátane nočných hodín a počas mimoriadne zamračeného počasia.

Uchovávajte prebytočnú energiu vo virtuálnej batérii

Služba virtuálnej batérie vám umožňuje prenášať akúkoľvek prebytočnú energiu, ktorú váš systém vyprodukuje, do distribučnej siete, pričom získavate „kredity“ od vašej energetickej spoločnosti. Tieto „kredity“ je možné využiť na kompenzáciu akýchkoľvek nákladov na elektrinu, ktoré vám vzniknú počas zamračených dní alebo v noci, keď nemôžete napájať svoj dom len solárnou energiou. Koľko energie váš solárny systém pošle do virtuálnej batérie, toľko energie môžete použiť za zhoršených podmienok.

Fungujú solárne panely počas hmlistého, zamračeného počasia?

Keď sa ráno zobudíte a uvidíte hustú hmlu, ktorá pokrýva vaše okolie, možno by vás zaujímalo, či vaša solárna elektráreň bude v ten deň generovať energiu. Dobrou správou je, že aj pri hmlistom počasí bude vaša fotovoltická sústava stále zbierať energiu.

Ako je to možné? Odpoveď je, že všetko, čo potrebujete, je ultrafialové svetlo. Vaše solárne panely fungujú dobre pri okolitom svetle a budú produkovať značnú energiu v hmle alebo v zamračených dňoch. Výkon solárneho elektrického systému je ovplyvnená vzhľadom na „hĺbku“ oblačnosti a množstvo svetla, ktoré sa k nim dostane, ale typická hmla znižuje solárny výkon iba o 50 %. Zimné búrkové mraky spôsobia podstatne väčšiu redukciu, ale systém bude stále produkovať energiu.

VIP starostlivosť pre každého Volajte 0911 100 977

  • Venovať sa Vám bude odborný tím a podrobne Vás oznámi s každým systémom, aby ste sa mohli rozhodnúť pre taký, ktorý bude vyhovovať práve Vám.
  • Na objednávku vám vybraný systém privezieme až k domu a odborne zapojíme a sprevádzkujeme.
  • Poradíme Vám s komfortnou obsluhou a zaškolíme pre efektívne využitie všetkých funkcií a ľahkú starostlivosť o vybraný systém.
  • Za kvalitu 100% ručíme! Garantujeme špičkovú kvalitu všetkých systémov a poskytujeme vysoké záručné doby.

Pridaj komentár