solarny kolektor na ohrev vody elektrina

Návratnosť solárneho kolektora. Kedy sa mi vráti moja investícia? Zanechať komentár

Väčšina ľudí sa okamžite pýta  „“Dobre, ale oplatí sa solárny kolektor? Kedy sa vráti investícia solárneho kolektora?”

Otázkou však je, že keď si kupujete plynový kotol, pýtate sa, kedy sa Vám investícia vráti? Nie však. Sme skeptickí k novým veciam, aj keď využitie slnečnej energie nie je nič nové, tieto solárne systémy sa používajú už dlho (20 – 30 rokov), takže fungujú dobre, sú to osvedčené produkty.  Nehovoriac o tom, že majú takmer jednorázové investičné náklady a potom musíme len počkať, kým svieti slnko, a zabudnúť na väčšinu svojich šekov.

Doba návratnosti solárneho kolektora TokyoSolar je až 1,5 – 2 roky, je to spôsobené veľmi nízkou kúpnou cenou,  potom nemá žiadne prevádzkové náklady, nespotrebováva teda elektrinu, plyn atď.  Preto sú tieto typy slnečných kolektorov v našej malej krajine čoraz rozšírenejšie. V niektorých prípadoch už naši zákazníci zaznamenali veľkorysú 1-ročnú návratnosť. Hlavne po výmene elektrického bojlera.

Návratnosť solárneho kolektora závisí od viacerých faktorov.

Pri výpočte návratnosti treba brať do úvahy aj nákupnú cenu solárneho kolektora, náklady na inštaláciu solárneho kolektora, účinnosť solárneho kolektora a mieru dosiahnutého zníženia nákladov.

Najrýchlejšiu návratnosť dosiahnete so solárnymi kolektormi TokyoSolar, pretože do Vašej domácnosti dodávajú teplú úžitkovú vodu cca. 9 mesiacov. Teplú vodu vyrobenú zo slnečnej energie možno použiť na kúpanie, pranie, do práčky, do umývačky riadu a aj na ohrev bazéna.

Túto dobu návratnosti môže prekročiť náš tlakový solárny kolektor, ktorý je možné používať počas 4 ročných období. Pretože solárny kolektor je možné prevádzkovať po celý rok s minimálnymi ďalšími výdavkami, poskytuje teplú vodu po dobu 12 mesiacov, a keďže funguje pomocou vákuovej trubice HEAT PIPE, je vysoko efektívny. Nákupná cena je však pod cenou slnečného kolektora na trhu.

V prípade solárnych systémov, kde sa slnečný kolektor používa na podporu kúrenia, treba počítať s dlhšou návratnosťou. Ale tieto investície sú tiež veľmi užitočné, pretože nie je jedno z koľkých stupňov ohrieva kotol vodu. Solárny kolektor dokáže aj v zimnom režime produkovať 45 – 60 stupňovú vodu.

solarny kolektor na ohrev vody elektrina

Ak vezmeme do úvahy aj to, že ceny energií neustále rastú, v mnohých krajinách je ich nedostatok a energetický hlad spoločnosti rastie a rastie, využitie obnoviteľnej energie a teda aj využitie slnečných kolektorov je určite strednodobom a dlhodobo prospešné. 

Ale stojí za zváženie aj to, že ak investujete do vlastného domu a zveľaďujete ho inštaláciou solárneho kolektora, tak hodnota Vašej nehnuteľnosti sa zvýši. Je oveľa jednoduchšie predať nehnuteľnosť, ktorá obsahuje zariadenie na úsporu energie, zariadenie na bezplatné výrobu energie a ekologické zariadenie.

VIP starostlivosť pre každého Volajte 0911 100 977

  • Venovať sa Vám bude odborný tím a podrobne Vás oznámi s každým systémom, aby ste sa mohli rozhodnúť pre taký, ktorý bude vyhovovať práve Vám.
  • Na objednávku vám vybraný systém privezieme až k domu a odborne zapojíme a sprevádzkujeme.
  • Poradíme Vám s komfortnou obsluhou a zaškolíme pre efektívne využitie všetkých funkcií a ľahkú starostlivosť o vybraný systém.
  • Za kvalitu 100% ručíme! Garantujeme špičkovú kvalitu všetkých systémov a poskytujeme vysoké záručné doby.

Pridaj komentár