test-pevnosti-solárnych-trubíc

Vysoká odolnosť trubicových slnečných kolektorov! Podrobili sme ich testu! Zanechať komentár

Aj Vy ste počuli od iných firiem alebo múdreho suseda, že ploché kolektory sú lepšie a trubicové praskajú? Neverte rečiam, ale faktom.

Trubicové kolektory sú v našom podnebí omnoho účinnejšie, dokážu využiť slnečný svit po celý deň, nielen na pravé poludnie. Dokážu efektívnejšie pracovať v prechodnom jarnom a jesennom období, keď je slnko nižšie nad obzorom.
A v chladných slnečných dňoch odovzdávajú teplo do bojlera a nie do okolitého prostredia.

Počuli ste, že vraj v zime praskajú? Spýtajte sa stoviek našich zákazníkov, či niekomu praskla aspoň jedna.

Trubicové vákuové kolektorynajmodernejším riešením slnečného kolektora. Ich kruhový priemet je pevnejší a odolnejší voči tlaku ako klasický panelový plochý kolektor. Pre každého, kto nemá v novšie technológie dôveru sme si pripravili tieto dva testy. Čo sa rozbije skôr? Tabuľa skla alebo fľaša?

Klasický panelový kolektor je zastaralé riešenie, ktoré s úpravami prežíva dodnes. Jediný konkurencieschopný model je panelový vákuový kolektor, ktorý má vlastnosti podobné trubicovým vákuovým kolektorom – žiaľ cenovo drahý a nie 100% tesný, takže sa musí pravidelne vákuovať. (trubice sú bezúdržbové)

Týmto testom chceme ukázať odolnosť kolektora voči poveternostným podmienkam – krúpom, snehu a ľadu.

Iba na 5 trubíc kolegovia naparkovali  2,2t ťažké vozidlo. Na prednom kolese bolo zaťaženie primerne 700kg. Práve kruhový/trubicový tvar dáva túto pevnosť. Rovnako ako keď porovnávame krehkosť tabuľe skla (plochý kolektor) a napr. sklenej fľaše (trubicový kolektor) – tak bude to fľaša, ktorá vydrží viac.

V našom teste pôsobila hmotnosť iba na malej časti trubíc. V skutočnosti je maximálna nosnosť ešte vyššia. Krúpov sa teda určite báť nemusíte.

Rovnako ľad, ktorý v zime môže vznikať pod kolektorom sa do kolektora vďaka vákuovej izolácií nemá šancu dostať. A ako vieme ľad roztrhne fľašu iba ak je zavretá – trubicový kolektor teda nemôže poškodiť.

Napíšte nám alebo zavolajte!
Na všetky Vaše otázky týkajúce sa trubicových kolektorov Vám radi odpovieme!
Email: elprovodshop@gmail.com
Telefón: 0911 100 977
Ďalšie informácie nájdete tu: www.solarnepanelydomov.sk

Pridaj komentár