5 otázok, ktoré treba položiť poskytovateľovi solárnych systémov

5 otázok, ktoré treba položiť poskytovateľovi solárnych systémov Zanechať komentár

Rozhodnúť sa pre solárne systémy je inteligentné rozhodnutie. Využitím energie slnka môžete znížiť spotrebu energie z elektrickej siete, prispieť k udržateľnej budúcnosti a zažívať pokoj mysle.

Avšak, pri výbere poskytovateľa solárnych systémov by ste mali byť obozretní. Na Slovensku vzniklo a zaniklo v posledných rokoch mnoho firiem, čím zákazníkov nechali bez podpory a záruk. Táto situácia viedla k tomu, že zákazníci mali zlú skúsenosť so solárnymi systémami, ktorá by mala byť opačná.

Ako teda zistiť, či máte dočinenia s dôveryhodnou spoločnosťou? Aké otázky by ste mali položiť? Aké odpovede by ste mali získať?

V tomto článku vám poskytneme päť kľúčových otázok, ktoré by ste mali položiť potenciálnemu poskytovateľovi solárnych systémov. Ak na ne nevedia odpovedať presvedčivo, mohla by to byť prvá červená vlajka, ktorá vás upozorní, aby ste si to dobre rozmysleli predtým, ako s nimi začnete obchodovať.

Prídete na obhliadku?

Vykonanie posúdenia domu je nevyhnutné pre to, aby potenciálny poskytovateľ solárnych systémov porozumel vašim presným potrebám. Je veľa faktorov, ktoré treba zvážiť pri výbere správneho solárneho riešenia pre vás, pretože výkon vášho systému bude závisieť od množstva faktorov, vrátane:

 • Podmienky na mieste, vrátane priestoru pod stropom a veľkosti strechy
 • Vaše reálne spotrebné vzory energie
 • Vaša motivácia pre prechod na solárnu energiu, t.j. znížená spotreba energie, znížené emisie uhlíka
 • Plány do budúcna ako elektromobil, vírivka a podobne

Na vytvorenie základnej cenovej ponuky môžu postačiť aj informácie ako spotreba, typ vašej strechy, typ strešnej krytiny a fotografie domu a strechy. Ak si však výslovne žiadate obhliadku, firma by nemala odmietnuť.

Ako odpovedáme my na túto otázku?

Základnú cenovú ponuku vieme poskytnúť aj na základe informácií a fotografií. Je to na zrýchlenie procesu, ktorý vyhovuje aj zákazníkom. Už pred návštevou technika majú predstavu o cene a ak by bola suma pre nich nevyhovujúca, môžu pokojne hľadať ďalej. Technik na obhliadke má už dopredu informácie o záujmoch zákazníka ( veľkosť systému, spotreba, typ strechy a krytiny) a vie navrhnúť vhodné riešenia.

Testujete produkty, ktoré predávate?

Venovať pozornosť odpovedi na túto otázku. Robia nejaké testy, skôr ako zaradia produkt do svojej ponuky? Ak sami nemôžu odpovedať na túto otázku s dôverou, ako ste presvedčení o ich procesoch?

Ako odpovedáme my na túto otázku?

Naše panely aj ďalšie komponenty fotovoltaického systému majú potrebnú dokumentáciu aj certifikáty. Náš konateľ i zamestnanci či blízky priatelia majú naše systémy a sú spokojní. Nové produkty často testujeme i v našej firme. Je to pre nás poučné i zábavné.

Ako dlho ste na trhu?

Ako dlho už pôsobia na trhu? Čo hovoria ich zákazníci o nich? Sú profesionálni vo svojich obchodných transakciách a snažia sa udržiavať pozitívnu značku? Čo vidíte, keď ich vyhľadáte?

Určite si zistite informácie o historickom výkone spoločnosti.

Ako odpovedáme my na túto otázku?

Sme na trhu už viac ako 10 rokov. Máme dlhú históriu a mnoho zákazníkov.

Má vaša firma certifikát na inštaláciu solárnych panelov?

Každý inštalatér solárnych systémov musí byť akreditovaný. To znamená bezproblémový proces a systém, ktorý bude bezpečne pripojený v súlade s odporúčaniami odvetvia.

Ak potenciálny poskytovateľ nemôže na túto otázku presvedčivo odpovedať, je to ďalší znak toho, že hľadajú skratky.

Ako odpovedáme my na túto otázku?

Samozrejme máme certifikáty. Nájdete ich i na našej stránke.

Ako vyzerajú vaše záruky?

Pri nákupe solárneho systému sú tri kľúčové veci, na ktoré sa pozerať – kvalita, spoľahlivosť a dôveryhodné záruky. Konkrétne dobrá záruka vám môže poskytnúť pokoj mysle, že ak sa vyskytnú nejaké problémy, dôveryhodný poskytovateľ solárnych systémov vám pomôže.

Takže venujte pozornosť tomu, čo je v detailoch. Menej renomované spoločnosti sa budú snažiť nájsť skratky týkajúce sa záruk, pretože vedia, že ponúkajú slabý produkt.

Ako odpovedáme my na túto otázku?

Poskytujeme čo možné najvyššie záruky a vyberáme si produkty, za ktoré dlhoročne ručí i výrobca.

Viete vybaviť pripojenie do distribučnej siete?

Táto otázka je obzvlášť dôležitá. Ak firma nevie poskytnúť odpoveď na túto otázku, rovno sa otočte. Je možné, že ponúkajú komponenty, ktoré nie sú certifikované a vedia, že pripojenie by bolo odmietnuté.

Ako odpovedáme my na túto otázku?

Pred samotnou inštaláciou overujeme, či je voľná kapacita pre váš systém. Ak by kapacita nebola dostačujúca k vašej spotrebe, hľadáme možnosti. Ak inštalácia z pohľadu kapacity nie je možná vôbec, systém nenamontujeme a teda vy iste neostanete s fotovoltickou elektrárňou namontovanou na streche, tak, že ju ani nemôžete používať. Poskytujeme i vybavenie všetkých dokumentov s distribúciou, dodávateľom energie a vybavenie žiadosti pre službu virtuálna.


VIP starostlivosť pre každého

 • Venovať sa Vám bude odborný tím a podrobne Vás oznámi s každým systémom, aby ste sa mohli rozhodnúť pre taký, ktorý bude vyhovovať práve Vám.
 • Na objednávku vám vybraný systém privezieme až k domu a odborne zapojíme a sprevádzkujeme.
 • Poradíme Vám s komfortnou obsluhou a zaškolíme pre efektívne využitie všetkých funkcií a ľahkú starostlivosť o vybraný systém.
 • Za kvalitu 100% ručíme! Garantujeme špičkovú kvalitu všetkých systémov a poskytujeme vysoké záručné doby.

Ponúkame riešenia založené na obnoviteľnej energii pre domy, firmy a iné organizácie. Ponúkame nasledujúce služby:

 1. Konzultácie: Poskytujeme konzultačné služby, sme Vám pomohli vybrať najlepšie riešenie solárneho systému, ktoré zodpovedá Vašim požiadavkám a finančným možnostiam.
 2. Navrhovanie systému: Vypracujeme návrh solárneho systému pre každého zákazníka na základe ich potrieb a miestnych predpisov.
 3. Inštalácia: Inštalujeme kompletný solárny systém a všetky potrebné komponenty, aby sa zabezpečila správna funkcia systému.
 4. Servis a poradenstvo: Poskytujeme poradenstvo a prípadný servis a solárneho systému, aby sa zabezpečila jeho dlhá životnosť a optimálna výkonnosť.
 5. Monitoring: Ponúkame monitoring solárneho systému, aby sa zabezpečilo, že systém funguje správne a produkuje očakávaný výkon.
 6. Pripojenie k distribučnej sieti: Vybavenie všetkých dokumentov s distribúciou, dodávateľom energie a vybavenie žiadosti pre službu virtuálna batéria alebo preplácanie prebytkov.

Pridaj komentár