Solárne panely alebo solárne kolektory? Buďte chytrí a majte oboje

Solárne panely alebo solárne kolektory? Buďte chytrí a majte oboje. Zanechať komentár

Solárna energia je často spájaná s fotovoltaickými panelmi, kde sa slnko, ako prírodný energetický zdroj, využíva na generovanie a poskytovanie elektrickej energie pre váš domov.Avšak solárne kolektory sú v skutočnosti efektívne a fantastickým spôsob, ako znížiť spotrebu energie. Stále viac ľudí na Slovensku si uvedomuje ich výhody a využíva na ohrev vody.V tomto článku preskúmame obe solárne technológie (solárne panely a solárne kolektory) a ako spolupracujú na poskytnutí výhod pre vás a vašu rodinu.

Prečo solárne kolektory na ohrev vody?

Ak uvažujete o prechode na solárnu energiu, solárny ohrev vody je skvelým začiatkom, pretože pomáha znížiť množstvo energie potrebnej na ohrev vody. Táto technológia využíva voľnú energiu slnka na ohrev vody a keďže konvenčné ohrevy vody tvoria približne 25% energetickej spotreby priemernej slovenskej domácnosti, inštalácia solárneho ohrevu vody môže viesť k významným úsporám energie vo vašom dome.

Prechodom na zdroj energie, ktorý je čistý a ekologický, ako je solárna energia, môžete prispieť k zníženiu emisií uhlíka a žiť udržateľnejším spôsobom života. Výmenou plynového ohrievača vody za systém Tokyosolar môžete ušetriť až 1,6 až 2,7 ton oxidu uhličitého ročne, čo zodpovedá odstráneniu bežného auta s 4-valcovým motorom z ciest.

Prečo solárne panely?

Solárne panely je vynikajúcim spôsobom, ako znížiť náklady na energiu a závislosť na energetických spoločnostiach tým, že využíva bezplatnú energiu slnka.

Pre maximálne úspory môžete kombinovať solárny ohrievač vody so solárnym energetickým systémom, ktorý poskytuje energiu pre váš domov, a doplniť ho batériovým systémom na skladovanie bezplatnej energie, ktorú môžete využívať v noci alebo počas období, keď slnko nesvieti. Prebytočnú energiu potom môžete vrátiť do siete.

Vlastnenie oboch solárnych technológií môže pomôcť znížiť vašu závislosť od fosílnych palív na prospech jedného z najhojnejších a najstálejších zdrojov energie, ktorý máme k dispozícii: naše Slnko, ruka v ruke pre dosiahnutie maximálnych úspor pre vás a vašu rodinu. To je obzvlášť dôležité v týchto neistých časoch.

Prečo batériové úložisko?

Vo väčšine domácností s fotovoltaickými panelmi sa veľká časť energie vyprodukovanej solárnymi panelmi odosiela späť do siete, pretože sa generuje v čase, keď nie je potrebná, t.j. v strede dňa.

Pridanie batériového úložiska do nového alebo existujúceho solárneho energetického systému vám umožní uskladniť nepoužitú energiu a použiť ju:

 • V noci
 • V dňoch s nízkym slnečným žiarením
 • Keď sú tarify verejnej siete drahšie
 • Počas výpadku elektrickej energie (je potrebný Back up systém)

Batériové úložisko je inteligentný spôsob, ako vyvážiť vaše náklady na elektrickú energiu, keďže maximalizujete spotrebu solárnej energie a minimalizujete svoju závislosť od elektrickej siete.

Takže tu to máte – váš rýchly sprievodca dostupnými typmi solárnych technológií, s tým, od ktorého by ste mali začať, a ako môžu spolupracovať na dosiahnutie maximálnych úspor.

Naši technici vedia poskytnúť odborné rady o všetkých troch technológiách (solárne panely, solárne kolektory a batériové úložisko). Pri toľkých rozporuplných informáciách je ťažké vedieť, kam sa obrátiť. Sme tu pre vás, aby sme vám uľahčili rozhodovanie s úprimnými, prispôsobenými riešeniami pre vás a vašu rodinu.


VIP starostlivosť pre každého

 • Venovať sa Vám bude odborný tím a podrobne Vás oznámi s každým systémom, aby ste sa mohli rozhodnúť pre taký, ktorý bude vyhovovať práve Vám.
 • Na objednávku vám vybraný systém privezieme až k domu a odborne zapojíme a sprevádzkujeme.
 • Poradíme Vám s komfortnou obsluhou a zaškolíme pre efektívne využitie všetkých funkcií a ľahkú starostlivosť o vybraný systém.
 • Za kvalitu 100% ručíme! Garantujeme špičkovú kvalitu všetkých systémov a poskytujeme vysoké záručné doby.

Ponúkame riešenia založené na obnoviteľnej energii pre domy, firmy a iné organizácie. Ponúkame nasledujúce služby:

 1. Konzultácie: Poskytujeme konzultačné služby, sme Vám pomohli vybrať najlepšie riešenie solárneho systému, ktoré zodpovedá Vašim požiadavkám a finančným možnostiam.
 2. Navrhovanie systému: Vypracujeme návrh solárneho systému pre každého zákazníka na základe ich potrieb a miestnych predpisov.
 3. Inštalácia: Inštalujeme kompletný solárny systém a všetky potrebné komponenty, aby sa zabezpečila správna funkcia systému.
 4. Servis a poradenstvo: Poskytujeme poradenstvo a prípadný servis a solárneho systému, aby sa zabezpečila jeho dlhá životnosť a optimálna výkonnosť.
 5. Monitoring: Ponúkame monitoring solárneho systému, aby sa zabezpečilo, že systém funguje správne a produkuje očakávaný výkon.
 6. Pripojenie k distribučnej sieti: Vybavenie všetkých dokumentov s distribúciou, dodávateľom energie a vybavenie žiadosti pre službu virtuálna batéria alebo preplácanie prebytkov.

Pridaj komentár